Політична ситуація в Лебедині загострюється: чи будуть перевибори?

У Лебедині на Сумщині відсторонений секретар і усунений мер ділять крісло очільника міста

На Сумщині, у Конотопі, внесли нові дані до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, тепер підписує документи Лебединської міської ради Дмитро Коваленко, секретар. Водночас обраний під час останніх місцевих виборів Олександр Бакликов, повноваження якого депутати достроково припинили 29 вересня, вважає такі дії реєстратора неправомірними, і називає себе чинним міським головою.

“Сьогодні мої адвокати подають позов про оскарження дій реєстратора, тому що на тих документах (ми ж неодноразово подавали документи до реєстраційних служб і знаємо, що має стояти підпис дієздатної особи й печатка, а печатки у мене знаходиться), що там стоїть у документах, я не знаю. Зараз адвокати будуть займатись, щоб дізнатись: на яких підставах усе це відбувалось”, – прокоментував Олександр Бакликов місцевому виданню Lebedyn.ONe.

Зі слів Бакликова, Дмитра Коваленка він своїм розпорядженням відсторонив від посадових обов’язків 23 вересня цього року, тому права підпису на документах, вважає Бакликов, Коваленко не має. Сам Коваленко говорить, що має право це робити.

“У реєстрі чітко прописано, що я маю право представляти інтереси громади, як керівник. І підписувати також”, – каже Дмитро Коваленко.

Читати також: У Сумах на переході збили пішохода

29 вересня депутати проголосували за дострокове припинення повноважень голови Лебедина, що на Сумщині, Олександра Бакликова. Рішення підтримали 32 депутати, які були присутні на сесії, з 34 (за списком). Це рішення Олександр Бакликов також нині оскаржує у суді.

"Дії реєстратора оскаржую". На Сумщині після змін у реєстрі Лебединською міськрадою керує секретар

“Я на сьогодні працюю в Лебединській міській раді. Є чітко прописана процедура звільнення будь-якої посадової особи. Є перелік документів, які мають надаватись, але я досі ніде, окрім як в інтернеті не бачив рішення так званої “міської ради” про звільнення. Сьогодні є адвокатський запит про те, щоб Лебединська міська рада надала копії цих документів: копії бюлетенів, копії протоколів, копії так званого рішення міської ради, копії протоколу так званої міської ради, і це має зробити саме секретар ради, бо саме він, а не міський голова, відповідає за документацію в раді”, – зазначив Бакликов.

За словами Дмитра Коваленка рішення міської ради зареєстрували законним шляхом, а отже воно є чинним.

“Рішення, яке прийняла міська рада Лебедина, зареєстроване, попри ті дії, які чинить Лебединський міський голова. А саме він вніс неповний пакет документів до вчинення дій у реєстраційну службу Держреєстратора. І йому дали 15 днів на виправлення цієї помилки. У цей термін помилку не виправили, й ми зареєстрували рішення ради”, – говорить Дмитро Коваленко.

Читати також: Співробітник СБУ, який на Сумщині побив прикордонників під час виконання службових обов’язків, відбувся умовним терміном

Голова Лебединської ТВК Тетяна Ольховик пояснила, що у законі немає процедури, коли без виборів хтось починає обіймати посаду міського голови. Й надалі розвиток подій залежатиме від того, що вирішить суд.

“Якщо суд скасує рішення депутатів про дострокове припинення повноважень голови Лебедина Олександром Бакликовим, тоді він залишиться на посаді. Якщо суд залишить рішення депутатів у силі, то, звичайно, будуть перевибори. Буде постанова Центральної виборчої комісії про вибори Лебединського міського голови”, – зазначила Тетяна Ольховик.

suspilne

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *