Сеймський регіональний ландшафтний парк повідомив про дефіцит води

На своїй сторінці у фейсбуці регіональний ландшафтний парк Сеймський повідомив про дефіцит питної та технічної води в регіоні.

В Україні закінчується вода. Вже зараз запаси водних ресурсів на одного українця – є одними з найменших в Європі.

Більше того, якісної питної води в Україні практично не залишилось! Екологи б’ють на сполох. КЗ СОР «РЛП «Сеймський» дуже занепокоєний цим питанням. І закликає всіх землекористувачів, органи місцевого самоврядування повернутися до цієї проблеми обличчям. Годі знущатися з природи, заради своїх статків, позахмарних заробітків.

Кожного дня у фейсбуці новини : розпахали прибережну зону, потравили бджіл, попиляли незаконно дерева…. І все це відбувається в одних і тих же районах : Озаричі, прибережні території р.Сейм Путивльського району, територія Октябрьської сільської ради, Конотопський район….. Так хто ж винуватий? Адже є господарі цих земель, є відділи Держгеокадастрів в районах, голови ОТГ, міські, сільські, селищні голови. Чому керівники не несуть ніякої відповідальності, що на їхніх територіях порушують Закон?

У Сумах МЦ «Романтика» затопило дощовою водою

Але питання стоїть наразі про ВОДУ. Нестачу води більшість українців не вважає проблемою. У розумінні багатьох це питання, скоріше, країн «третього світу». Насправді ж, сьогодні в України закінчується як технічна, так і питна вода. Просто про це ще не відомо широкому загалу. Ті водні ресурси, якими наша країна багата, дуже низької якості: вода майже не придатна для вжитку.

Чому в Україні склалася катастрофічна ситуація з водою? Екологи пояснюють: за останні десять років більше 20 тисяч річок опинились на межі зникнення. Річки та озера всихають через масове, неконтрольоване скидання промислових стоків в поверхневі води, несанкціоновану забудову прибережних смуг та заплавів, розпашка прибережних смуг, будівництво ГЕС. Все це погіршує якість життя українців.

В міністерстві захисту довкілля та енергетики виправдовуються, мовляв, не можуть боротись з викидом шкідливих речовин в українські водойми через заборону на екологічні перевірки підприємств. Для європейських країн така заборона – нонсенс, адже це пряма загроза здоров’ю населення.

З питною водою ситуація взагалі дуже погана! Її вже практично не залишилось. В Україні ще є чисті підземні джерела, придатні для споживання, але вони також під загрозою забруднення. Несанкціоноване буріння свердловин для видобування води мало не в кожному дворі призводить до знищення підземних водних горизонтів. Існуючі очисні споруди і методи очистки води – застарілі, тому воду з крана в Україні пити неможна, застерігають екологи.

Центральний ринок у Сумах планують відкрити вже в п’ятницю

За даними ООН, сьогодні кожен десятий житель планети не має доступу до чистої питної води. До 2050 року третина всіх доступних джерел прісної води буде забруднена відходами. Україна наділена вражаючими природніми ресурсами, але сама їх знищує. Тож якщо зараз кардинально не змінити ситуацію, наслідки будуть трагічними. Для кожного з нас. Не порушуйте ЗАКОНИ!!!!!!

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *