Третина села зруйнована. Як жило у «сірій» зоні Климентове на Сумщині

Село Климентове під Охтиркою під час боїв за місто було у так званій «сірій» зоні. Тут не було українських військових, але через обстріли самої Охтирки, росіяни бомбили село та обстрілювали з артилерії ледь не щодня протягом місяця.

До рекреаційної зони, де є сосновий ліс та річка, — приїздили відпочивати з різних куточків України. Працювали кафе та бази відпочинку.

Третина села зруйнована. Як місяць жило у "сірій" зоні село Климентове на Сумщині

За словами пані Світлани, третина села зруйнована. Одні будинки розбила російська авіація і артилерія, інші — згоріли. Від одного з вибухів арматуру з купола місцевого кафе, збудованого у стилі середньовічної фортеці, що за декілька дворів від їхньої садиби, зірвало і кинуло на їхній город.

«Он арматура була, на тому домі. Прилетіло аж сюди – до нас на город», — говорить жінка.

Третина села зруйнована. Як місяць жило у "сірій" зоні село Климентове на Сумщині

У їхньому будинку немає тепер ні даху, ні вікон. Світлана, говорить, що вони з чоловіком Володимиром лишилися в селі самі. Була іще бабуся, але й її, після втечі росіян, забрали діти.

Третина села зруйнована. Як місяць жило у "сірій" зоні село Климентове на Сумщині

«Після 23 березня у нас все тут розбомбило. Залишились, можна сказати, без двору, без кола. Паркани, все поваляло. Одні осколки стирчать тут», — говорить мешканець села Володимир.

Володимир має інвалідність. Тепер не знають хто і коли їм допоможе.

«У нас же ж немає тривоги тут. Ми почули, що літак летить — і бігом же ж у погріб. І буквально за 1-2 хвилини, як ми залізли, бабахнуло там. А потім сюди прилетів, як бехне, — гаряча хвиля: чоловіку шапку знесло, прости Господі, в погребі двері усі оці були зняті повністю, будинки позаймалися, почалася пожежа. І гарячою хвилею так дало, що я встигла лише курткою прикритись і все», — згадує Світлана.

До російського вторгнення тут були котеджі з теплицями та клумбами. Залишки меблів ударною хвилею винесло на вулицю.

Третина села зруйнована. Як місяць жило у "сірій" зоні село Климентове на Сумщині

У ванній кімнаті одного з будинків іще два місяці тому можна було прийняти душ Шарко. Один з автомобілів згорів прямо в гаражі. А серед руїн готельного комплексу єдине, що вціліло – обладунки лицаря. Власники одного з будинків, рятуючись від російської авіації, залишили у будинку придбаний хліб.

Автори — Ігор Стрельцов, Максим Науменко suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *