У Глухові заборонили підгодовувати безпритульних тварин у громадських місцях та дозволили евтаназію

На сесії Глухівської міської ради затвердили нову Програму поводження з тваринами на 2021–2025 роки, пише -“Неделя”. Останнім часом проблема з безхатніми чотирилапими у місті постала дуже гостро. Часто почали з’являтися повідомлення про напади собак на перехожих. Нещодавно ми писали, що в Глухові закінчилася антирабічна вакцина, й громада змушена була позичати препарат у сусідніх містах. Тому створення програми поводження з тваринами, яка б дозволила контролювати чисельність безхатченків, стало просто необхідним. Про це на апаратках не раз говорила і міський голова Надія Вайло. Вона ж доручила начальнику управління ЖКГ Марії Сегеді детальніше вивчити досвід інших громад.

У 2016–2020 роках у Глухові теж діяла відповідна програма. Нею передбачено кілька заходів, наприклад, розроблення системи обліку, масова стерилізація, супровід чотирилапих протягом життя, створення притулків та проведення інформаційно-просвітницьких заходів. За 5 років було витрачено 250,8 тис. грн. Проте програма фактично звелася лише до стерилізації. За ці роки було про­оперовано 516 тварин.

Нова програма передбачає подібні заходи. Зокрема, знову йдеться про стерилізацію. На це щороку планують витрачати 70 тис. грн. Одна операція коштує 660 грн. Безкоштовно процедуру можуть зробити не лише безпритульним собакам, а й тим, що мають господарів. Щоправда, за умови, що песик не є породистим. Щодо котів, то безкоштовно простерилізувати можуть лише безхатніх тваринок.

Читати також: Увага!На Сумщині розшукують 13-річного Олександра Юріна

Одним з нових пунктів програми є заборона підгодовувати собак у громадських місцях, наприклад, біля торгових точок, на дитячих майданчиках, у скверах. Як пояснює начальник управління ЖКГ Марія Сегеда, найближчим часом планують провести роз’яснювальну роботу з підприємцями, власниками магазинів, продавцями. Хто контролюватиме виконання заборони? Швидше, управлінці покладаються на добросовісність громадян, бо спеціально виловлювати «годівників» точно не будуть.

«Ми можемо тільки робити рейди, але поставити біля кожного магазину людину, аби вона стежила, не в силах. Є багатоквартирні будинки, у дворах яких живуть собаки. Місцеві їх підгодовують, встановлюють будки. У двори ми поки не будемо втручатися. Якщо заборонимо взагалі годувати тварин у межах міста, то з цим буде проблема», – ділиться М. Сегеда.

Новою програмою передбачено можливість евтаназії безпритульних тварин. Вона проводиться виключно у випадку травми, хвороби, не сумісної з життям, а також якщо тварина агресивна і це не підлягає корекції. Рішення про необхідність приспати пса приймає спеціальна комісія, до складу якої обов’язково входить представник громадської організації захисту тварин та за наявності опікунів.

Створювати притулку для тварин у місті не планують. Як прокоментувала Надія Вайло, це не на часі, до того ж його організацію та утримання скромний бюджет громади просто не витягне. Тому місцева влада активно підтримуватиме волонтерів та створення мініпритулків різних форм власності.

Аліна Степанова, НЕДЕЛЯ

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *