У кількох селах Сумщини стаціонарні відділення «Укрпошти» хочуть замінити на мобільні або закрити

У кількох селах Боромлянської тергромади, що на Сумщині, мають намір замінити на мобільні або закрити стаціонарні відділення «Укрпошти».

До складу Боромлянської тергромади входять 12 сіл. 5 тисяч 200 мешканців. Відстань від Боромлі до Жигайлівки – 8 кілометрів, до Гребениківки – 12 кілометрів.

На Сумщині у кількох селах стаціонарні відділення "Укрпошти" хочуть замінити на мобільні або закрити

«До нині працювало три відділення, на жаль, хочуть закрити відділення у Жигайлівці та Гребениківці. Скоротили працівників у нашому відділенні у Боромлі. Три людини надати послуги такій кількості населення пенсіонерів, а у 2 200 пенсіонерів – це нереально. Велися перемовини із керівником, шкода, що на зустріч він із нами не пішов. Зі свого боку ми як могли допомогли пошті – дрова, туалет збудували, поставили котел і у Боромлі, і у Гребениківці», – розповідає голова Боромлянської громади Василь Романіка.

У селі Гребениківка мешкають понад півтисячі людей. Поки мають своє поштове відділення, яке працює двічі на тиждень. Місцева жителька Катерина Дєдушова каже, що без пошти села не існуватиме. «По-перше, робочі місця хоча б які-небудь. По-друге, як ніяк все одно принесуть газети, а так не буде нічого» – додає жителька Гребениківки Марина Ковальова.

У поштовому відділенні в Гребениківці нині працює четверо людей. Й ніхто не отримує повну ставку.

Читати також: Увага! Вісімнадцятирічну сумчанку Оксану Аганіну, яку шукали кілька днів, знайшли

«Два дні на тиждень працюємо – понеділок, середа. Неповна ставка. Я працюю на 0,4 ставки, листоноші мої, їх троє у мене працює: одна на 0,3 і дві – на 0,25. У нас Гребениківка і ще входить три села – Набережне, Братське і Градське. З 1 жовтня планують віддати на пересувне Братське», – розповідає начальниця гребениківського поштового відділення Вікторія Гура.

На Сумщині у кількох селах стаціонарні відділення "Укрпошти" хочуть замінити на мобільні або закрити

Поштове відділення у селі Гребениківка поки, за словами Вікторії Гури, не закривають. Нині ж обслуговують чотири населених пункти. Листоноша цього відділення Алла Бутрим розповідає, що працює не лише на Гребениківку, але й у хуторах Градське та Братське.

«На початку місяця Градське, а Братське у кінці місяця. Як добираюся, взимку пішки, це сім кілометрів у один бік. А влітку на велосипеді», – розповідає листоноша.

Нараховують у Гребениківському старостаті 870 людей.

«Гребениківка десь трішки більш як 500, Набережне село трохи більш як 300. Братське у нас село, яке віддалене від Гребениківки, від центральної садиби, приблизно до п’яти кілометрів, якщо брати його посередині. І Градське найдальше село, це якщо їхати до крайньої точки, де дійсно ще є люди, то це майже 10 кілометрів, це ген-ген куди. Кількість жителів там лишилося там вісім і все. В основному дачі. І потреба в забезпеченні поштовим відділенням – це обов’язково», – говорить староста села Гребениківка Олексій Винниченко.

На Сумщині у кількох селах стаціонарні відділення "Укрпошти" хочуть замінити на мобільні або закрити

Якщо відділення у Гребениківці все ж скоротять, то люди по переплату газет та за посилками матимуть їхати до Боромлі. Поштарки, яким вручили повідомлення про скорочення, говорити із журналістами відмовилися. У Боромлі відділення працює три дні на тиждень.

Читати також: Внаслідок ДТП на вулиці В’ячеслава Чорновола у Сумах травмований мотоцикліст (відео)

«Три дні й усе, більше немає. Виписуємо газети, пенсію отримуємо з пошти, і чоловік хотів би отримувати, але пішли розмови про те, що не будуть носити пенсії, то поки лишив на картці, але немає банкомата, немає де отримати», – говорить місцева жителька Ольга Білик.

Ще одна місцева мешканка Прасковія Васюк розповідає, що поштою користуються регулярно, зокрема, щоб сплачувати комунальні платежі.

«Поштарка носить пенсію до дому, а село у нас розкидане – там три хати, там п’ять, там десять, а що чотири поштарки, що вони зроблять тут. Ми будемо два місяці чекати на пенсію, поки вона до нас потрапить, вона ж не впорається. Ще літом на велосипеді, а взимку?», – каже жінка.

В «Укрпошті» пояснити чому скорочують своїх працівників та відділення журналістам відмовилися. Менеджерка, на ім’я Юлія, телефоном сказала, що готують проєкт про який розкажуть у вересні.

suspilne

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.