У селі на Сумщині масово мруть кури: з чим пов’язаний масовий мор птахів?

загрузка...

До журналістів звернулися стурбовані мешканці села Соснівка, що на Глухівщині, котрі зазнали серйозних збитків у господарстві.

Невідома хвороба стала причиною того, що в селі раптово здохли майже всі кури. До того ж це відбулось одночасно і за короткий термін. Що викликало масовий мор – з’ясували у головного спеціаліста Глухівського відділу безпеки харчової продукції та ветеринарної медицини Шосткинського управління Головного управління Держспоживспілки в Сумській області Лариси Кравченко.

Вона розповіла, що все почалося з села Береза – саме там виявилися перші жертви невідомої хвороби. Були відібрані зразки та відправлені на експертизу до лабораторії. Пташиного грипу, на щастя, не виявлено. Йшлося про звичайну кишкову інфекцію.

Читати також: На Сумщині чоловік оголосив голодування з вимогою повернути пасовище у селі

В цілому ж, зі слів Лариси Михайлівни, причиною зараження на птахофабриці може бути зміна технології харчування курей: їх тепер годують кукурудзою, обробленою отрутохімікатами, що подразнюють слизову оболонку шлунку.

Щоб убезпечити себе від купівлі хворих курей, необхідно робити це на ринку, де постійно перевіряються супроводжуючі документи, звідки вони завезені та де інкубовані. Все це необхідно для подальшого пред`явлення претензій.

kourier.in.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *