У Сумах переповнені лікарні: один лікар на сотню пацієнтів стаціонару

загрузка...

"Один лікар на сотню пацієнтів стаціонару". У Сумах переповнені лікарні з хворими на коронавірус

Ситуацію із захворюваністю на коронавірус в Сумській області назвав критичною начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко. За його словами, лікарні перевантажені, зокрема в Сумах. Брифінг відбувся 8 жовтня.

В закладах першої хвилі госпіталізації хворих на коронавірус та з підозрою на інфікування наразі розгорнуті 636 ліжок. Планують відкрити додаткові ліжка в лікарнях Шостки (8 ліжок), Ромен (10 ліжок) Охтирки (10 ліжок) та Лебедина (30 ліжок).

«Сьогодні в деяких закладах охорони здоров’я нікому надавати медичну допомогу, тому що працівники самі на лікарняних. Кричуща ситуація в обласному центрі інфекційних хвороб та дерматології. Щоб ви розуміли вчора на 97 пацієнтів був один лікар, 4 медичні сестри та 4 молодші медичні сестри. Це надзвичайно мало», — сказав Бутенко.

Чи посилять карантин на Сумщині та в яку епідеміологічну зону буде віднесено Суми – про це на брифінгу Сумчької ОДА👇🏻

Опубліковано Суспільне Суми Четвер, 8 жовтня 2020 р.

За його словами, в центрі інфекційних хвороб та лікарнях №5 та №4 наразі зайняті всі ліжка. В районних лікарнях залишилися по декілька місць. «Зараз, наприклад, ми вирішуємо питання, щоб трьох жителів обласного центру транспортувати до будь-якої лікарні, вже так мова йде, яка надає допомогу з «ковідом», — сказав Бутенко.

На його думку, з «таким дотриманням протиепідемічних правил» навіть якщо відкрити додаткові ліжка в лікарнях Сум, вони швидко будуть заповнені. В обласному центрі, за його словами, розгортання додаткових ліжок в лікарнях проблематичне в першу чергу через нестачу медперсоналу.

У Сумах розглядають можливість задіяння госпіталю ветеранів війни для госпіталізації пацієнтів «Але є проблеми — заклад не має ліцензії для інфекційної практики та умов для якісного надання допомоги».

На Сумщині близько 200 мешканців села протестували проти звільнення директорки школи

На 8 жовтня в лікарнях області перебувають 285 пацієнтів з підтвердженим коронавірусом та 115 — з підозрами на коронавірус, сказав Бутенко. За даними моніторингу РНБО, на 8 жовтня на Сумщині з активним діагнозом «коронавірус» 3975 людей.

Сумський обласний лабораторний центр, за його словами, збільшив кількість тестувань на коронавірус на добу. Раніше центр міг проводити 300 ПЛР-досліджень на добу. Нині — 700, сказав Бутенко.

suspilne

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *