В озері на Сумщині вимирає риба: «Не вистачає води»

загрузка...
фото Суспільне Суми

В озері на Сумщині гине риба. Спливати на поверхню вона почала у водоймі, біля села Білокопитове на Глухівщині. Місцеві жителі кажуть, що їй не вистачає води, адже за останні роки озеро обміліло більше ніж на метр.

"Не вистачає води". В озері на Сумщині вимирає риба

Риба в цій водоймі гине щовесни, розповідають у селі, принаймні, — останні роки. Мор невеликий, але чомусь найбільше страждають щуки та плотва. Місцеві вважають, що рибі не вистачає води. За останні три роки її рівень в озері впав більше ніж на метр.

Староста села Білокопитове Олександр Милка розповідає: ставок протяжністю майже три кілометри, займає 5 гектарів. Там — далі, у болотистій місцевості, були джерела, які наповнювали озеро. У 83 році тут поставили греблю, і озеро наповнювалося талими водами. Воно було проточне, вода стікала, і по каналу бігла в річку Клевень.

"Не вистачає води". В озері на Сумщині вимирає риба

«Це місця масового відпочинку і ловлі риби. Тут літом — дуже багато людей, які відпочивають, і зимова рибалка, і літня рибалка», — говорить він.

Читати також: На Сумщині відновили лелечі гнізда

«Раніше ми з дітьми і самі ходили, відпочивали, купалися, але вже років два, торік, зовсім не ходили жодного разу. Воно міліє, випаровується, купатися там неможливо, так як і відпочивати на березі. Раніше були берега — глина, пісок, а зараз — багно», — каже мешканка села Білокопитове Ірина Маслюк.

"Не вистачає води". В озері на Сумщині вимирає риба

«У нас багато видів риби: щука, короп, карась, білий, червоний лин, окунь, плотва, краснопірка, в’юн навіть є. Вода була чиста — багато було раків. Зараз уже це змінилося», — каже мешканець села Білокопитове Володимир Синиця.

Читати також: Володимир Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум

Чоловік каже: озеро міліє останні три роки. Староста припускає — через малосніжні зими та посуху влітку.

«Зараз зими такі безсніжні, в 19 році снігу майже не було. У цьому році снігу майже не було, а який сніг був – він вбирається у землю, бо земля — суха. За все літо дощів майже не було, і води теж мало попадає в озеро. Починається мор риби, хоча рибалки цілу зиму прорубують пельки, вони пропилюють бензопилами, але це нічого не спасає», — каже Милка.

"Не вистачає води". В озері на Сумщині вимирає риба

Еколог Віктор Гудинець каже, що причина може бути у зменшенні рівня грунтових вод.

Читати також: У Сумах внаслідок ДТП на вулиці Героїв Сумщини травмований пішохід (відео)

«Село Білокопитове — в долині річки Клевень (на відстані пів кілометра-кілометр) воно розтягнулось і ставок-озеро там. Це вся територія – долина річки Клевень – вона зазнала меліоративних робіт з осушення в 60-70-ті роки. Відповідно там функція ґрунту в прибережній зоні, у водоохоронній зоні, з накопичення вологи і поступовій фільтрації в річку, порушена. Можливо, йдуть геологічні процеси, і менше утримання вологи в грунті, а це питання і тиску, і температури. Тобто зміна тиску і температури, на незначні показники, впливає на властивості грунту з утримання води, тим більше залежно ще від грунту», — зазначив він.

Віктор Гудинець сказав, що рівень зволоженості грунту знижується у всій області і єдине, чим людина може подовжити життя подібних озер, намагатися вести свою господарчу діяльність якомога далі від них.

suspilne

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *