З «Буринського елеватора» стягнуто майже 4 млн.грн. збитків

Елеватор Бурнинь

До Державної еколонічної інспекції у Сумській області надійшла постанова про закриття виконавчого провадження щодо примусового стягнення завданих збитків з АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України».

Ці збитки у сумі 3 879 580 грн. були розраховані фахівцями Інспекції за результатами перевірки «Буринського елеватора», який є філією зазначеного АТ «ДПЗКУ». Екоконтролем було встановлено, що протягом 9 місяців 2017 року підприємство здійснювало наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря зі стаціонарних джерел, розташованих у м. Буринь.

Оскільки АТ «ДПЗКУ» не компенсувало кошти за заподіяну шкоду у добровільному порядку, Інспекція звернулася до прокуратури задля представництва інтересів держави у судах. Судові спори дійшли до касації у Верховному Суді України, і Держекоінспекція виграла суди всіх інстанцій. На цій підставі у серпні 2021 року Шевченківським відділом ДВС у м. Києві було відкрито виконавче провадження. І ось через рік борг, виконавчий збір та витрати виконавчого провадження вже сплачені у повному обсязі.

Відтак, відповідно до пропорційного розподілу коштів між державним і місцевим бюджетами (30/70), до спеціального природоохоронного фонду Буринської громади від зернової корпорації надійшло 2 715 706 грн.

Державна екологічна інспекція у Сумській області

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.