Аптеки м. Суми які працюють по програмі “Доступні ліки”

Як відомо в Україні діє програма «Доступні ліки». Вона працює з 2017 року, але ще далеко не все скористалися нею, хоча могли б значно економити на власному бюджеті. З 258 найменувань препаратів 64 відпускаються безкоштовно, а решта з незначною доплатою. Різницю аптеці, де відпускають ліки компенсує держава. На сьогоднішній день програма розрахована для пацієнтів з цукровим діабетом II ступеня, судинно-серцевими захворюваннями, бронхіальною астмою. До того ж сьогодні дана програма працює за електронною рецептом. Механізм описаний нижче.

Щоб дізнатися як працює програма, ми звернулися до відділу охорони здоров’я СМР де поспілкувались з в.о. начальника Оленою Чумаченко:
-Насправді все просто. Є аптеки, які уклали договір про реімбурсацію з Національною службою здоров’я України. Щоб скористатися програмою, потрібно знати яка з них знаходиться поруч з вашим будинком і т.п. Лікар пацієнта виписує електронний рецепт. Пацієнт отримує код у вигляді смс повідомлення. Цей код він диктує провізору. Якщо ліки в аптеці є, то останній озвучує суму доплати. Якщо людину це влаштовує, провізор фіксує вибір покупця в електронній системі, після чого знову приходить смс з кодом підтвердження, який потрібно продиктувати працівнику аптеки.

Перелік аптек м.Суми, які підписали договір з НСЗУ і де продають ліки по програмі:

Перелик ліків, які відпускаються по програмі можна дізнатись ТУТ

Якщо з якоїсь причини вам було відмовлено в послузі або ви переконані, що отримали її неякісно, тоді слід звернутися до Управління із захисту прав споживачів Госпродпотребслужби в Сумській області, яка, до всього іншого, здійснює державний контроль щодо цін на препарати, які реалізуються в аптеках, в тому числі і за програмою «Доступні ліки».