Дорожній конфлікт у Сумах: бійка, вбивство, перероблена зброя, суд, в’язниця

загрузка...

Конфлікти на дорозі — одвічна проблема водіїв. Адже далеко не всі вважають за потрібне дотримуватися правил руху, та й елементарна ввічливість — хоч за кермом, хоч поза автомобілем — теж стала рідкісною якістю.

А вже якщо самі нестримані і конфліктні громадяни ще обзаводяться будь-яким видом зброї і жадають його випробувати, тоді точно — скандал неминучий. Наслідки такої сутички можуть бути самими різними.

Нещодавно колегія суддів Зарічного райсуду м Суми закінчила розгляд кримінального провадження стосовно сумчанина Сергія, якого звинувачували в перевищенні меж необхідної самооборони, а також у незаконному поводженні зі зброєю та його переробці.

Стали відомі депутати-мільйонери в Сумській міськраді

Все почалося з того, що в травні 2018 року ввечері Сергій на автомобілі Skoda Octavia їхав по вул. Петропавлівська в напрямку центру міста. Водій автомобіля Daewoo не надав йому перевагу в русі. Проїхавши ще сто метрів, обидва водії зупинилися і почали з’ясовувати стосунки.

Тут до них під’їхав автомобіль «ВАЗ-2109», водій якого, Микола, встряв у сварку на стороні Daewoo. В результаті Daewoo виїхав, а Сергій і Микола перейшли до взаємних образ, після чого Микола, весь час намагався спровокувати опонента на бійку, плюнув йому в обличчя, побіг до свого автомобіля, взяв газовий балончик і, вирішивши, що він тепер невразливий, перейшов до активних дій. Чоловік поливав свого опонента газом з балончика, той на дотик дістався до своєї машини і схопив перше, що попалося під руку.

Він думав, що це щітка — але, як пізніше з’ясувалося, це був топірець в чохлі. Сергій махнув топірцем в сторону голови Миколи, але не влучив — очі йому застилали сльози, а Микола до того ж прикрився рукою. Проте, в цей момент з топірця злетів чохол. Сівши в машину, Сергій спробував виїхати, але бачив він все ще погано, тому швидко зробити це у нього не вийшло. Микола ж, озброївшись ще й фомкой, підбіг до «шкоді», відкрив дверцята, залив все всередині газом з балончика і почав наносити безпорадного водієві удари металевою фомкою по голові і рукам.

Сергію не залишалося нічого іншого, як вийти з автомобіля і захищатися. Він з силою двічі вдарив Миколу сокиркою по голові, проломивши череп і заподіявши відкриту черепно-мозкову травму. Від крововиливів в мозок, забиття і набряку головного мозку Микола помер в ту ж ніч, незважаючи на всі зусилля лікарів.

Відносно Сергія було відкрито кримінальне провадження. В ході обшуку його квартири з’ясувалися обставини ще одного правопорушення: в 2009 році, отримавши дозвіл на мисливську зброю, він купив нарізний мисливський карабін. А через 10 років незаконно переробив його в автомат, який носив з собою і зберігав у своїй квартирі вже без дозволу. І переробка, і незаконне поводження зі зброєю додали нових статей до кримінального провадження.

У суді Сергій повністю визнав свою провину в перевищенні меж необхідної самооборони і незаконному поводженню зі зброєю. Суд взяв до уваги його позитивні характеристики, відсутність судимостей, наявність на утриманні дитини, відшкодування до рішення суду заподіяної потерпілій — дружині Миколи — матеріального збитку і частково — морального. Тому, визнавши Сергія винним у всіх інкримінованих злочинах, суд засудив його до двох років позбавлення волі за перевищення меж необхідної самооборони.

У той же час переробку зброї суд оцінив у три роки і місяць позбавлення волі, а незаконне поводження зі зброєю — в три роки. Таким чином, за сукупністю злочинів Сергій був засуджений до трьох років і місяця позбавлення волі. Також йому належить сплатити майже 20 тис. грн. за проведення судових експертиз та ще 330 тис. грн. моральної шкоди потерпілій на додаток до тих 20 тисяч, які він вже виплатив, перебуваючи під вартою.

Невідомі подробиці окупації Сум фашистами — в спогадах сумчанки

Втім, з огляду на, що рік і 10 місяців Сергій уже відсидів у СІЗО, йому залишилося провести за гратами вже не так багато часу, та й можливість умовно-дострокового звільнення ніхто не відміняв.

А якби він просто повідомив на «102» про створення аварійної ситуації іншим водієм замість з’ясування стосунків — і ці роки пройшли б зовсім по-іншому …

shans.com.ua

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *