Кому з сумчан вже скоро доведеться заплатити в 2 рази більше за тепло?

Ця інформація для тих сумчан, які мешкають в 1-2 поверхових будинках з центральним опаленням і де немає загальнобудинкового лічильника на тепло.

Також, якщо у вас є знайомі або рідні, які мешкають в таких будинках, передайте їм, влада приготувала їм черговий «сюрприз».

Виконавчий комітет Сумської міської ради 12 листопада 2019 року від різдва Христового затвердив нові  норми споживання теплової енергії для опалення та гарячого водопостачання будинків, які не обладнані загальнобудинковими лічильниками тепла.

Багато цифр було озвучено представником Сумитеплоенерго, але я постараюся коротко і сподіваюсь, що ви зрозумієте про що мова.

У СУМАХ ПРИСЯЖНИМ МОЖНА СТАТИ ДО 20 СІЧНЯ 2020 РОКУ

Отже, нова  норма, яка була затверджена виконкомом, розрахована в розмірі: для 1-2 двоповерхових будинків – 0,378 Гкал на 1 кв. м, для 3-4-поверхових – 0,222, 5 і більше поверхів – 0,148. Це річна норма, але застосовується тільки в опалювальний сезон.

Для порівняння. До цього діяла наступна норма для всіх типів будинків і становила вона –0,172 Гкал за кв. м. Таким чином, для 1-2 будинків норма підвищилася в 2,2 рази; для 3-4-поверхових – в 1,3 рази, а для п’яти і більше поверхів навіть трохи знизиться.

Чим це загрожує? Найбільше постраждають 1-2 поверхівки. Навіть за нинішнім тарифом, мешканцям будинків, де немає приладів обліку тепла, доведеться шукати де продати нирку, тому що їм збільшили норму, на кожен метр оселі, за яку доведеться платити більше ніж в 2 рази !! В цілому у нас в Сумах 148 будинків без лічильників з них 100 якраз ось такі 1-2 поверхові. А коли піднімуть тариф … .Я навіть не хочу уявляти собі, з якими сумами ці сумчани отримають платіжки.

Вибачте мене за погані для вас новини. Якщо це вас втішить, можу повідомити одну хорошу новину. Оскільки ви зараз це читаєте, це означає, що ви живі, а це вже саме по собі хороша новина.

Так що, будьте здорові…