У Глухові тепло зустріли прикордонницю Олександру Крученко, яка пережила російський полон

Возможно, это изображение 2 человека, цветок и в помещении

У Глухові тепло зустріли прикордонницю Олександру КРУЧЕНКО, яка пережила російський полон.

У понеділок, 9 січня, на апаратній нараді міський голова Надія ВАЙЛО квітами і обіймами від імені усієї громади вітала Олександру КРУЧЕНКО, яка прийшла разом з мамою Світланою КРУЧЕНКО.

«Війна приносить багато випробувань… Дорога Сашо, ви гідно пройшли все. Вам казали, що Україна давно захоплена і пропонували російське громадянство, ви не знали, що з батьками у Глухові, але мужньо тримались. Ви знали, що Україна буде використовувати всі шанси, щоб визволити своїх військових і цивільних з полону. Дякуємо вам, такій молодій і красивій, за приклад нескореності», – сказала міський голова. Олександра в свою чергу подякувала громаді за велику підтримку і повідомила, що продовжуватиме служити і боронити Україну.

Возможно, это изображение 4 человека, люди сидят и в помещении

До перемоги! До речі, дівчину дуже розчулили банери у центрі Глухова з її портретом, зізнається, що не очікувала на таке. Нагадаємо, молода жінка-медик на момент повномасштабного вторгнення росії майже шість років служила у Маріуполі. Олександра ще у 19 років, одразу після закінчення Глухівського медичного коледжу, підписала контракт із ДПСУ, бо з дитинства мріяла про фах військового. Паралельно вона здобувала освіту у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого.

У Сумському прикордонному загоні вона прослужила менше року і перевелась у Донецький. Спочатку вона із побратимами перебувала на заводі «Азовмаш», а потім разом із бригадою морської піхоти прорвалась на «Азовсталь».

Возможно, это изображение 16 человек, люди сидят, люди стоят и в помещении

17 травня за наказом командування вона звідти евакуювалась і була у полоні 5 місяців. Зараз вона продовжує реабілітацію. За словами очільниці громади, сьогодні відомо про 18 глухівчан, які знаходяться у полоні (6 – військовослужбовці ЗСУ, 12 – прикордонники). Не виключено, що полонених більше, адже є земляки, які вважаються зниклими безвісти. 11 прикордонників «Бачівська» у полоні з 24 лютого 2022 року, про їхню долю майже нічого не відомо.

Надія Вайло висловила сподівання, що у новому році всі полонені повернуться додому, побажала всім рідним витримки і терпіння, адже наша держава проводить велику роботу з повернення полонених і слідкує за долею кожного українця. Традиційно хвилиною мовчання вшанували пам’ять жителів Глухівської громади, які загинули у боротьбі з роzzійськими окупантами.

Глухівська міська рада

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *