У Сумах вшанували пам’ять захисників Донецького аеропорту

Молитвою за загиблими захисниками розпочався сьогоднішній ранок, 16 січня, для керівників Сумщини, військових та громадськості, що прийшли вшанувати пам’ять захисників Донецького аеропорту. Саме цього дня з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів.

У боях за аеропорт, які тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, загинуло троє наших земляків – солдат Сергій Абрютін, молодший сержант Микола Ніколаєнко та наймолодший «кіборг» України Сергій Табала. Усі вони поховані на Алеї Героїв Центрального кладовища в Сумах.

Присутні поклали квіти до могил полеглих Героїв та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

На зображенні може бути: 1 особа, на відкритому повітрі та пам’ятник

«Обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати про Героїв, котрі віддали своє життя за суверенітет та незалежність України», – сказав голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко.

Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських бійців, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, декого – посмертно.

На зображенні може бути: 12 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року «кіборги» знову зі зброєю у руках захищають Батьківщину.

Свою назву «кіборги» українські захисники отримали за стійкість і незламність. Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *