В бюджеті Сумської ТГ на 2023 рік значний обсяг фінансового ресурсу передбачили на безпеку та оборону

Депутати міської ради підтримали проєкт бюджету Сумської міської ТГ на 2023 рік.

Значний обсяг фінансового ресурсу – 250 млн грн – передбачено на потреби сектору безпеки та оборони.

«Ми сьогодні в першу чергу повинні думати про оборону, безпеку та порядок, щоб люди відчували, що вони в безпеці, захищені та є порядок по всіх напрямках. Говорячи про порядок, ми не забуваємо про критичну інфраструктуру, тому виділяємо кошти на відновлення мереж, на теплопостачання, на водопостачання та водовідведення, щоб люди були з теплом, водою, а також зі світлом, і хоча щодо останнього не все залежить від нас, запланували кошти на допомогу в будівництві нових електричних мереж. Зрозуміло, що це не капітальні видатки і великих будівництв у новому році не буде, – наголосив очільник громади Олександр ЛИСЕНКО.

Кошторис наступного року має стати соціальним, оскільки немає можливості втілювати інфраструктурні проєкти, проводити капітальні ремонти, реконструкції та будівництво об’єктів. Такі обмеження діють в рамках постанови Уряду № 590, яка забороняє використовувати кошти на непершочергові потреби.

Серед завдань також забезпечення функціонування критичної інфраструктури громади, виплата заробітних плат та допомог соціально незахищеним верствам населення, підтримка соціальної сфери, оплата комунальних послуг для повноцінного функціонування комунальних закладів громади.

З огляду на це, бюджет на наступний рік на 65,2% складається з витрат соціальної спрямованості. Основним напрямом фінансування є сфера освіти – на неї виділили 1459,9 млн грн (в тому числі освітня субвенція – 473,8 млн грн), це 43,9% від усіх видатків бюджету тергромади. На соціальний захист передбачили 378,9 млн грн (11,3%), охорону здоров’я – 227,6 млн грн (6,8%), культуру і мистецтво – 35,9 млн грн (1%), фізичну культуру та спорт – 65,1 млн грн (2%).

На житлово-комунальне господарство передбачили 289,5 млн грн (8,7%), інші напрями – 867,3 млн грн (26,1%), з них зокрема реверсна дотація (вилучення до державного бюджету) – 127 млн грн.

Запропонований проєкт бюджету депутати підтримали 30-ма голосами.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *