За доходами минулого року на Сумщині зареєстровано 77 мільйонерів

Станом на 31.12.2022 платниками податків Сумщини подано 6300 декларацій про майновий стан і доходи громадян. Із них 3517 обов’язкових декларацій та 2783 декларацій з метою отримання податкової знижки. За результатами поданих декларацій громадяни задекларували до сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 60,9 млн гривень та військового збору на загальну суму 7,4 млн гривень, – про вищезазначене засоби масової інформації Сумщини повідомляє в. о. начальника Головного управління ДПС у Сумській області Олексій Мазуренко.

Так, за основними напрямами жителі області декларували такі доходи:

– від отримання спадщини – подано 1362 декларації;

– від продажу сільськогосподарської продукції – подано 395 декларацій;

– іноземні доходи – подано 283 декларації;

– від здачі в найм нерухомого майна – подано 248 декларацій;

– від продажу рухомого і нерухомого майна – подано 569 декларацій;

– інвестиційний прибуток – 75 декларацій;

– інші доходи – подано 632 декларації.

Також, станом на 31.12.2022 подано 77 декларацій громадянами, доходи яких перевищували 1 млн гривень та які задекларували 319,1 млн гривень доходів, з них:

– 39 «мільйонерів» проживають у м. Суми;

– 2 – проживають у Сумському районі;

– 19 – проживають у Конотопському районі;

– 2 – проживають в Охтирському районі;

– 13 – проживають у Роменському районі;

– 2 – проживають у Шосткинському районі.

З доходів зазначеної категорії платників задекларовано до сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 45,3 млн гривень, та військового збору у сумі 5,8 млн гривень.

Загалом з початку року, згідно з поданими деклараціями, до бюджету надійшло податку на доходи з фізичних осіб у сумі 57,8 млн гривень та військового збору – 7,2 млн гривень.

Олексій Мазуренко також нагадує платникам податків Сумщини, що з 1 січня 2023 року стартувала кампанія декларування майнового стану та доходів громадян, які були отримані протягом 2022 року.

Податківець звертає увагу платників, що введена в дію нова форма податкової декларації.

– Минулий рік був воєнним та для всіх українців дуже жахливим, але особливо в ці важкі часи необхідно замислитися та усвідомити той факт, що сплата податків – це загальнолюдська цінність. Антифіскальна поведінка не допустима. Сьогодні, на жаль, не всі розуміють тих податкових наслідків, які їм загрожують, і тих податкових вигод, які вони могли б отримати в разі своєї підготовленості з точки зору оподаткування. Сподіваємося, що незабаром в Україні люди прийдуть до розуміння того, що податкова грамотність і податкова культура – це ті знання і навички, які необхідні кожній людині в повсякденному житті. Тож закликаємо платників Сумщини, які мають можливість виконувати свої податкові обов’язки, декларувати доходи та сплачувати податки і як результат сприяти збільшенню податкових надходжень та відповідно допомагати державі компенсувати можливі втрати державного та місцевих бюджетів, а отже – посилюватиме фіскальну компоненту національної безпеки держави, – акцентує посадовець.

 

За інформацією ДПС у Сумській області

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *