На Сумщині збираються закрити школу-інтернат для дітей з туберкульозом

У Конотопській школі-інтернаті навчаються діти з малими та неактивними формами туберкульозу. Уже з вересня наступного року набір дітей можуть припинити — таке передбачено у законі «Про повну загальну середню освіту». Нині у цьому закладі навчаються та лікуються 265 дітей.

Навчають дітей та ведуть позашкільну роботу 50 працівників. Тетяна Яременко вчителює тут майже 20 років. Зараз веде урок української мови для 1 класу. Жінка також працює заступницею директора, розповідає: спочатку діти потрапляють до закладу – на рік.

«Термін перебування дитини – індивідуальний. Залежно від того, скільки дитина потребує оздоровлення. Якщо санаторно-курортна карта не подовжується лікарем-фтизіатром і не оформляється направлення, то дитина вибуває у звичайний загальноосвітній навчальний заклад»,- пояснює Суспільному заступниця директора школи-інтернату Тетяна Яременко.

Рекомендації лікарів: як захистити себе від небезпечного вірусу?[su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/korisna-informacija/rekomendacii-likariv-jak-zakhystyty-sebe-vid-nebezpechnogo-virusu/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Ірина Кучура прийшла після уроків забирати додому свою доньку – 11-річну Катю. Розповідає про реабілітацію в цьому закладі: «Народилися спочатку не слабенька, а потім послабшала. У нас погіршився зір, почали тут лікувати – почав зір кращати».

Лікують дітей 10 медиків. Крім реабілітації та профілактики туберкульозу, вони надають й інші послуги, говорить фтизіатр Жанна Новікова: «Також ми проводимо лікування соматичних захворювань: вуха, горла, носа за призначенням вузьких спеціалістів, захворювань органів дихання, шлунково-кишкового тракту, сечової системи».

У школі працюють кабінети фізіотерапії, лабораторія, аптека, соляна кімната. Заклад такого типу в області – один, говорить директор Олександр Аптерман. За новим законом про повну загальну середню освіту, подібні заклади допрацьовують у старому статусі останній навчальний рік, і з 2021 року повинні відкритись як ліцеї — без лікувальної складової.

«Наші школи давали можливість дітям з певними захворюваннями поряд з лікуванням отримувати навчання і позашкільну роботу. Я маю на увазі, гуртки і таке інше. Зараз у цих дітей вибору не буде, і вони повинні будуть піти в звичайні школи, а вже як їх ці школи приймуть – це складно на сьогодні сказати», — говорить Олександр Аптерман.

Нині у школі збирають голоси під петицією «Про недопущення припинення набору до санаторних шкіл та зміну типу навчального закладу».

За новий закон “Про повну загальну середню освіту” Верховна Рада проголосувала 16 січня. 11 лютого парламент відмовився його скасовувати. Документ поки не підписаний президентом.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *