А люди проти: на площі Незалежності у Сумах до 1 жовтня встановлять екран

На площі Незалежності у Сумах до 1 жовтня встановлять екран, на якому щоденно транслюватимуть хвилину мовчання, а також показуватимуть портрети та інформацію про загиблих захисників – жителів Сумщини. Таку інформацію опублікувала обласна військова адміністрація на своїй сторінці у фейсбук 11 вересня.

У коментарях під постом користувачі висловились проти такої ініціативи, аби на це не витрачались гроші з бюджету під час війни.

13 вересня начальник обласної військової адміністрації Володимир Артюх сказав, що мова про гроші з бюджетів будь-яких рівнів не йшла.

“Там була відповідна домовленість із відповідним телекомунікаційним оператором, який збирався надати таку послугу безкоштовно. За свій кошт, ніяким чином не за гроші державного чи якогось бюджету. Якісь умови змінились, але рішення все одно залишається в силі і воно буде виконано, але на інших інформаційних носіях”, – сказав Артюх.

Володимир Артюх

Виділяти кошти з бюджету громади не планували, сказав міський голова Олександр Лисенко. Запропонували переставити екран підприємцю, в якого вони вже є в центрі міста, але поки погодження немає.

“Ми запропонували всім підприємцям, які займаються рекламою в нашому місті. Ми запропонували їм два місця для розміщення їхніх рекламних носіїв для того, щоб вони розміщували інформацію по наших захисниках, по хвилині мовчання і до кінця військового стану щоб ця соцреклама розміщувалась на цих носіях. Після війни ми їм даємо відповідні зобов’язання, а можливо відповідні письмові гарантії, що після війни вони отримають на 5 років дозвіл, як всі рекламні носії, де будуть вони соціальною рекламою надавати послугу громаді нашого міста”, – сказав Лисенко.

На екран в центрі Сум з інформацією про загиблих не витрачатимуть бюджетні кошти — голова ОВА

Мама загиблого військовослужбовця пані Валентина Ніколаєнко вважає, що такий екран має бути на центральній площі Сум, в пам’ять про тих, хто загинув, захищаючи свої сім’ї та суверенітет України. Її син, Микола Ніколаєнко, пішов воювати 14 серпня 2014 року, загинув у бою за Донецький аеропорт на початку 2015 року.

“Ця ініціатива, я вважаю, потрібна не лише одній мені, а й тим мамам, в яких герої віддали життя за Україну. Це потрібно знати. Їх треба пам’ятати, про них треба думати. І хто, як не міська влада, обласна влада, від якої багато що залежить? Від нас, як від батьків нічого не залежить. Ми не в змозі. Ми не маємо ні коштів, нічого не маємо. А, вони можуть це зробити для пам’яті наших загиблих героїв”, – переконана вона.

Суми, центр міста
Фото: Суспільне Суми

Поки ж питання з екранами на площі Незалежності не вирішене, сказав міський голова. Є домовленість із підприємцями про розміщення інформації про воїнів та хвилину мовчання на екранах, які вже є в місті. Таких нині 6.

suspilne.media

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *