Чорнобильці у Сумах протестують проти об’єднання диспансеру радіаційного захисту з іншими лікарнями

Поруч із Сумським диспансером радіаційного захисту вранці 14 вересня зібрались пацієнти, чорнобильці, лікарі та чиновники. Все через те, що лікарню планують об’єднати з одним із надкластерних медзакладів Сум – обласною лікарнею або кардіологічним диспансером. Ліквідатори аварії на ЧАЕС таке рішення не підтримують.

У диспансері ліквідатори обслуговуються понад 30 років. Медперсоналу, говорить заступник голови сумської спілки “Союз Чорнобиль України” Сергій Свинаренко, довіряє, а от нововведенням, що пропонує влада, – ні.

“Віджати, перекрутити, всім нам зробити “викинштейн”. Тут лікарі знають всіх. Тут людина прийшла – ага, вам треба оце й оце. Тут не треба чекати, добиватися чогось”, – говорить він.

Об’єднання, говорить народний депутат Антон Швачко від “Слуги народу”, – в інтересах пацієнтів: в області хочуть створити якісний реабілітаційний центр.

Чорнобильці у Сумах протестують проти об’єднання диспансеру радіаційного захисту з іншими лікарнями
Фото: Суспільне Суми

“Це робиться для того, щоб наші військові отримували максимальну допомогу, реабілітацію, яку вони отримують в інших областях України, але не можуть отримати в Сумській. Жодне робоче місце не втрачається, керівника ми також зберігаємо”, – розповів він.

Об’єднання потрібно ще й тому, говорить заступник голови облради Микита Баня, що диспансер не увійшов до спроможної мережі лікарень Сумщини.

“Міністерство бачить ті заклади, які не потрапили в мережу, як заклади громади, які не будуть фінансуватися за рахунок державного бюджету за контрактування Національної служби здоров’я”, – сказав він.

У кращому випадку, продовжив посадовець, лікарня фінансуватиметься за залишковим принципом, правило ж “гроші йдуть за пацієнтом” не забезпечить фінансових потреб закладу.

“Є певний коефіцієнт на пролікований випадок. Якщо раніше коефіцієнт був – одиниця, то тепер він став 0,57. Значить, за пацієнта, який звернувся, отримують вполовину менше”, – сказав Баня.

Чорнобильці у Сумах протестують проти об’єднання диспансеру радіаційного захисту з іншими лікарнями
Фото: Суспільне Суми

У лікарні працює 5 відділень: терапевтичне, хірургічне, неврологічне, кардіологічне, реабілітаційне. Пацієнтами опікуються 240 працівників. Медики побоюються, що через реорганізацію доведеться шукати роботу, говорить завідувачка поліклініки Алла Меркулова.

Говорити про доцільність або недоцільність об’єднання – зарано, говорить медична директорка Світлана Чернишева. План розвитку закладу лікарям не надали.

“Ми не бачимо, яким чином буде реорганізований заклад. На сьогодні ми бачимо тільки об’єднання закладу і приєднання до кардіодиспансеру без перспектив розвитку”, – вважає вона.

Поспішати з висновками не варто ще й тому, що Національна служба здоров’я поки не оприлюднила умови контрактування на 2024 рік, додає Світлана Чернишева. Нині в стаціонарі диспансеру за рік лікують понад чотири тисячі пацієнтів за 13 пакетами медичних послуг. Чи всі пакети залишаться – поки не знають.

“Для відповідності пакету реабілітації у нас було закуплене медичне обладнання, причому за кошти, зароблені лікарнею, за наші кошти, без допомоги місцевої влади. Які будуть умови, ми не знаємо. Чекаємо на умови контрактування”, – сказала Чернишова.

Голосувати за об’єднання медзакладів планували на сесії обласної ради 15 вересня. Та після протесту голосування відклали, говорить Микита Баня. Замість цього вирішили створити робочу групу з медпрацівників, чорнобильців та пацієнтів – вони вирішуватимуть, чи варто об’єднуватися з іншими лікарнями.

Що відомо про протести проти ліквідації диспансеру

  • У 2020 році чорнобильці Сумщини протестували проти ліквідації диспансеру під стінами обласної адміністрації. Тоді теж мова йшла про скорочення фінансування медичного закладу.

suspilne.media

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *