Петиція щодо збереження Сумської гімназії №1 за день набрала необхідну кількість голосів для розгляду

Батьки учнів Сумської гімназії №1 звернулися до Сумської міської ради як органу місцевого самоврядування з вимогою припинити процеси ліквідації Сумської гімназії №1 – одного з найпотужніших закладів освіти області та зберегти бренд унікального хаб-центру розвитку та креативу. Відповідна ініціатива була опублікована 17 травня на сайті Єдиної системи місцевих петицій і вже того ж дня набрала 250 необхідних для розгляду підписів.

Нагадаємо, 29 лютого 2024 року міська рада прийняла рішення про створення комунального закладу – Сумський ліцей № 33 шляхом об’єднання школи №12 та гімназії №1, які вже багато років знаходяться під одним дахом. 7 травня заклад було зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, код ЄДРПОУ— 45647720. Його директоркою, як повідомив сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру «Опендатабот», стала Ірина Губська – депутатка Сумської міськради та директорка школи №12.

На думку батьків гімназії №1, Сумський ліцей №33, це фактичне перейменування школи №12 та юридична і фактична ліквідація гімназії №1 – повноцінного, затребуваного серед містян, сучасного, успішного багатопрофільного закладу освіти.

«Ліцей №33 не має ліцензії на здійснення освітньої діяльності. На сьогодні – це віртуальний заклад без педагогів, учнів, освітньої програми тощо. Його структура не відповідає чинному законодавству та суперечить цілям та стратегії державної політики в освітній галузі України, а тому не може фінансуватися за рахунок державної субвенції. Утримання Сумського ліцею №33 лягає на плечі сумчан – місцевого бюджету прикордонного міста Суми.

Міській раді як засновнику закладів загальної середньої освіти КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄМО ухвалювати правочини щодо ЛІКВІДАЦІЇ комунальної установи Сумська гімназія №1 м. Суми Сумської області у будь-який спосіб: шляхом злиття/об’єднання/приєднання до інших закладів освіти міста Суми», – йдеться в петиції.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *