Садки та школи в Сумах: діти сумчан заслуговують на кращі умови

І знову туалети в навчальному закладі в Сумах стали приводом для дискусії в соціальних мережах. Мешканець обласного центру В’ячеслав Павленко вирішив звернути увагу міської влади на центр розвитку дитини №13 «Купава». Ось, що він написав:

“Альтернативним рішенням для дітлахів, які відвідують Сумський дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 13 «Купава» Сумської міської ради (м.Суми, площа Пришибська, 23), який очолює Алла Слюсар, може бути хіба памперс.
Чому так? На фото видно непрацюючі змивні бачки та накриті залізякою туалетні отвори.
Хіба зручні для дитини туалети, які ми бачимо на фото?


Звісно, що ні.
Окрім цього, на інших фото видно застарілі шафи для одежі малюків та для їх взуття.
І це – обласний центр, майже 3 мільярди гривень бюджету, ХХІ століття!


Батьки діточок неодноразово піднімали питання ремонту туалетних приміщень з метою їх приведення до вимог сучасності. Але керівництво закладу і міста, напевно, вважає, що для малечі досить і такого «комфорту»…


Шановні громадяни! Як ви вважаєте, чи зміниться ситуація на краще в цьому дитячому садочку?”, – написав В’ячеслав Павленко на своїй сторінці в фейсбуці. 

А ось тепер, будь ласка, дочитайте до кінця. Судячи з фото, такі шафки і полички практично у всіх садочках міста і хоча можна було б і краще, але вони далеко не в жалюгідному стані. А ось туалет -так. Це проблема…

Це просто жах: жінка в Сумах знущалася над собаками бійцівських порід [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/news/ce-prosto-zhah-zhinka-v-sumah-znushhalasja-nad-sobakami-bijcivskih-porid/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Але всі крапки над ї розставила відповідь директора ДНЗ №13 Алли Слюсар. 

“Вдячні, що Ви так активно переймаєтеся проблемами закладу, хоча ні разу не були в нашому садочку. Усі досягнення і проблеми ми знаємо, бачимо і вирішуємо! «Купаві» – 40 років, у нас 14 груп. Природньо, що за такий великий період сантехніка, обладнання, меблі мають застарілий вигляд, виходять з ладу, але ремонтуються, оновлюються, замінюються, і залишився незначний відсоток застарілого.

Стосовно «комфорту», хочеться зауважити, що мер Олександр Лисенко  один із перших підняв питання утримання, покращення умов перебування дітей у садочках міста, відвідавши кожен освітній заклад.
За його ініціативи та підтримки  у 2017 році в нашому садочку було капітально відремонтовано, оснащено та відкрито ще одну групу із сучасним ремонтом, санвузлом та сучасними меблями для ігрової, спальної кімнат та роздягальні.

Якщо раніше кошти на придбання та ремонти не виділялися (все було тільки за рахунок батьківських коштів), то починаючи з 2015 року на потреби закладів щорічно Сумською міською радою виділяються кошти із місцевого бюджету. За короткий період з 2015 року по 2019 рік у садочку проведено капітальний ремонт каналізаційної системи, пральні з придбанням сучасного технологічного обладнання (пральні та сушильні машини), вхідного ганку, туалетної кімнати групи раннього віку із встановленням нової, зручної та сучасної сантехніки.

Хочу наголосити, що такий масштабний об’єм робіт без фінансової підтримки міської влади був би неможливий. І замінити СЬОГОДНІ все, що роками виходило з ладу, при всьому щирому бажанні, також неможливо!!!

Прикро, що фото (розміщені) помічником депутата Сумської міської ради Малюк О.В.,  з вигідного для них ракурсу. Навіть самі по собі світлини не «говорять» про такий надто «жахливий» стан речей. Шкода, що не помітили новенькі замінені умивальники для дітей.

До речі, я та батьки наших вихованців неодноразово зверталися за допомогою до депутата Сумської міської ради Оксани Малюк (донька голови СОР Володимира Токаря – авт) про виділення коштів, наданих з бюджету на виконання депутатських повноважень. І як результат – нічого у відповідь не отримали ( крім сьогоднішнього Вашого посту). А можливо було б значно ефективніше, якби була фінансова підтримка зі сторони народних обранців, а не лише нарікання, та «слава» в соцмережах.”- парирувала на звинувачення сумчанина керівник ДНЗ.

Як бачимо ситуація в ДНЗ не так вже й плачевна, як на перший погляд випливає з інформації сумчанина (помічника депутата Сумської міськради).  Поступово садок оновлюється, повільніше, ніж хотілося б, але все ж.

Погано, що в туалетах немає перетинок, все таки групи НЕ одностатеві і погано, що звернення батьків до депутата міськради О. Малюк залишилися без відповіді.

Але ясно одне, в Сумах однозначно починається передвиборна гонка і кандидати на владу займають свою нішу для піару.

Дізнатися, що про ДНЗ №13 думають батьки можна  ТУТ

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *