На Сумщині невідомі спиляли дуби на заповідній території

 

На території природно-заповідного фонду Сумщини екоінспекторами виявлено зухвалий злочин.

На Гарячу лінію Державної екологічної інспекції у Сумській області звернувся чоловік, який був шокований побаченим під час прогулянки по території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва “Тернівський”. Він запевнив, що хтось спиляв абсолютно здорові та стрункі дерева. Для того, аби перевірити цю інформацію, на місце виїхав державний інспектор з охорони довкілля Сумської області.

Під час обстеження природно-заповідної території, що займає 22 га на околиці смт. Терни Недригайлівського району, екоінспектор виявив 8 свіжих пнів. Встановлено, що це були сироростучі дуби діаметром стовбура від 30 до 60 см.. Деякі свіжі пні були прикидані опалим листям, а біля них “зелені браконьєри” не залишили навіть дрібних гілок. Тож очевидно, що особи усвідомлювали, що здійснюють знищення та крадіжку насаджень на заповідній території, і намагалися приховати сліди порубу. Проте, житлові будинки селян розташовані досить недалеко від парку-пам’ятки “Тернівський”, отже, є надія, що свідки знищення дерев обов’язково знайдуться та вкажуть на “чорних лісорубів”.

З метою проведення слідчих дій та встановлення осіб злочинців, наразі готується заява до правоохоронних органів у порядку ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України. У випадку, якщо правоохоронцям вдасться встановити особи правопорушників, Інспекцією буде вжито вичерпних заходів задля стягнення з винних осіб повної суми шкоди, заподіяної незаконним порубом дубів, яка склала 44,5 тис. грн., повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *