Набрав законної сили вирок стосовно блогера-мільйонника, який співпрацює з ворогом та виправдовує збройну агресію РФ

На зображенні може бути: 1 особа

За принципової позиції прокурорів Сумської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким Юрія Подоляку засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є його особистою власністю, та позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років (ч. 6 ст. 111-1 та ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Нагадуємо, що 48-річний чоловік народився та тривалий час проживав у м. Суми, однак з 2014 року виїхав у російську федерацію та на даний час здійснює поширення інформації з території держави-агресора. У своїх дописах, які він оприлюднює в соціальних мережах та має мільйонну аудиторію в росії, блогер називає себе головним спікером війни та, за його словами, допомагає росіянам «мобилизоваться и держать информационный удар». Виправдовуючи поразки військових рф, блогер розповідає підписникам, що українські військовослужбовці «прикрывшись мирным населением, осуществляют военные переброски», а гуманітарна катастрофа в окупованих росією містах «вызванная в первую очередь действиями со стороны Киева. И пока российские войска не разгромят вооруженные силы Украины, к сожалению, так всё и будет».

Оскільки блогер відсутній в Україні, стосовно нього здійснювалось спеціальне судове провадження. Водночас за клопотанням слідчого, погодженого прокурором, на майно обвинуваченого, яке знаходиться на території Сумської області рішенням суду накладено арешт.

Вирок суду першої інстанції було оголошено в грудні 2023 року, однак захисник обвинуваченого оскаржив його. Ухвалою Полтавського апеляційного суду апеляційну скаргу захисника повернуто апелянту, відтак вирок набрав законної сили.

Пресслужба обласної прокуратури

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *