Шахраї скористалися ситуацією і заробляють на дефіциті масок та інших засобів захисту

Аферисти, використовуючи ситуацію, що склалась у державі  навколо епідемії коронавірусу, пропонують довірливим громадянам через Інтернет придбати ліки, вакцину або замовити респіраторні чи противірусні засоби.

Працівники поліції застерігають бути уважними і усіляко перевіряти отриману інформацію з незнайомих, малознайомих чи підозрілих джерел.

Зловмисники розсилають листи начебто з новинами від Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка є одним з основних джерел інформації про коронавірус. Але насправді їхня мета — змусити потенційну жертву перейти на створений ними веб-ресурс, за допомогою якого вони дізнаються та викрадають особисту інформацію або інформацію фінансового характеру.

У Сумах на вул.20 років Перемоги сталася ДТП (відео) [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/news/u-sumah-na-vul-20-rokiv-peremogi-stalasja-dtp-video/”]ЧИТАТИ[/su_button]

Ще один вид шахрайства – поширення електронних листів з пропозиціями замовити маски для обличчя,  що ніби здатні захистити людину від небезпечної хвороби. Схема побудована таким чином, що жертви мимоволі розкривають шахраям особисту інформацію та свої фінансові дані.

Наразі у Всесвітній мережі неймовірно популярні запити “засіб для дезінфекції рук” і “маски для обличчя” і аферисти активно використовують підвищений попит на ці товари в цілях власного збагачення.

Відтак, поліція радить громадянам критично ставитися до запропонованих посилань і не завантажувати вкладення, надіслані з невідомих джерел, а також уникати чи й взагалі ігнорувати прохання ввести банківські дані або дані для входу до облікового запису електронної пошти або соцмережі. Як правило, саме так шахраї виманюють конфіденційну інформацію користувача. Також правоохоронці радять остерігатися електронних листів, в яких пропонують терміново придбати ліки або вакцини, в тому числі – й від коронавірусу. Пам‘ятайте: ліки та медичні засоби можна купляти тільки у спеціалізованих магазинах та аптечних пунктах.

Будьте уважні та обачні, і тоді вам не доведеться бути жертвою протиправних посягань.

Відділ комунікації поліції Сумської області

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *