Скоро залишимось без меду

Мертві бджоли не гудуть ….

На Глухівщині за минулий сезон у домогосподарствах загинуло 879 сімей бджіл

  Про це заявила голова спілки пасічників Глухівщини Ніна Ночевна на зборах, що проходили 2 листопада в районному БК. Туди зібралось близько 80 чоловік, які протягом багатьох років займаються бджільництвом. Усього в спілку входять 152 пасічники, це ті, хто має офіційно зареєстровані вулики. Головною задачею зустрічі було підведення підсумків сезону, обговорення проблем та планів.
Не дивно, що тема загибелі комах стала найактуальнішою. Бо, як говорить Ніна Дмитрівна, такого мору, як цього літа, у районі ще не було. Особливо постраждали села Уланове, Біла Береза, Тополя, Кучерівка, Бачівськ. У людей гинули всі бджолині сім’ї, наприклад, у одного з господарів – 120 сімей одразу. Пасічники це пов’язують з роботою аграрних підприємств, а точніше – обробленням полів хімікатами. Люди звернулись і до правоохоронних органів, але віз і нині там.
– Справи не закриті, але й винних ніхто поки не встановив, – говорить Н. Ночевна.
Щоб привернути увагу суспільства до проблеми, на зборах пасічники внесли пропозицію наступної весни в місті провести акцію, якою б закликали аграріїв дотримуватись законів, працювати так, щоб їх діяльність не шкодила бджільництву.
Крім цього, вони планують написати звернення до лабораторного центру з проханням перевірити якість гербіцидів, пестицидів, якими обробляються поля в нашій місцевості.
Також пасічники сподіваються, що в державі будуть прийняті закони для їх захисту. Так, улітку люди звернулись зі своєю проблемою до народного депутата Андрія Деркача. Він зареєстрував законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва».
Документом пропонується доповнити статтю 247 Кримінального кодексу України частинами другою та третьою, які посилять кримінальну відповідальність осіб, які використовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору.
Крім цього, пропонується доповнити статтю 30 Закону України «Про бджільництво» частиною четвертою та новою п’ятою. А також запропоновано змінити редакцію статті 37 Закону України «Про бджільництво». Ними більш детально конкретизуються правові підстави застосування засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору.
– Коли для фермерів буде кримінальна відповідальність, то, думаю, вони більш ретельно підходитимуть до ведення своєї діяльності, а не працюватимуть, як заманеться. Поки що лише одиниці аграріїв нас чують, – підсумувала Н. Ночевна.

Ольга Медвідь Неделя