У Ромнах на Сумщині школи закупали електроенергію у двічі дорожче: більше мільйона гривень збитків

За позовом Роменської окружної прокуратури рішенням Господарського суду Сумської області визнано недійсними додаткові угоди та з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енера Суми» стягнуто безпідставно сплачені кошти в сумі 1 млн 71 тис. грн.

Прокуратурою встановлено, що за результатом торгів у січні 2021 року між відділом освіти Роменської міської ради та ТОВ «Енера Суми» укладено договір про постачання електричної енергії для забезпечення діяльності навчальних закладів, розташованих на території Роменської міської територіальної громади.

У подальшому сторонами укладено 13 додаткових угод, 11 з яких стосувались зміни ціни електричної енергії. Зокрема, за 1 кВт/год вартість збільшено з 1,86 грн з ПДВ до 4,225271 грн з ПДВ, що складає 227% ціни, визначеної договором.

Відтак у період з січня 2021 року по січень 2022 року споживачем фактично сплачено за електроенергію 3 млн 732 тис. грн.

Однак, відповідно до чинного законодавства, постачальник після укладення договору має можливість збільшити ціну, але не більше ніж на 10%.

Виходячи з вищевикладеного, на підставі укладених додаткових угод відділом освіти Роменської міської ради за електроенергію безпідставно сплачено ТОВ 1 млн 71 тис. грн бюджетних коштів.

Суд погодився з доводами прокурора та визнав недійсними додаткові угоди, укладені між ТОВ та відділом освіти, а також зобов’язав ТОВ «Енера Суми» повернути відділу освіти 1 млн 71 тис.

Пресслужба обласної прокуратури

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *