В Україні з’являться нові банкноти номіналом 50 та 200 гривень

Національний банк 25 ​​грудня вводить в обіг нову банкноту номіналом 50 гривень, а 25 лютого – номіналом 200 гривень. Про це у вівторок, 26 листопада, повідомила прес-служба НБУ.

Нові купюри мають дизайн нового покоління гривні номіналом 20, 100, 500 і 1000 гривень.

Основні зображення нинішніх банкнот 50 і 200 гривень (Михайло Грушевський і Леся Українка) збережуться. Нові банкноти також матимуть аналогічні розміри і подібну колірну гаму.

ДОДАТИ БЕЗКОШТОВНЕ ОГОЛОШЕННЯ НА САЙТІ СУМИ

У той же час обидві оновлені банкноти мають посилений захист. Покращена рельєфність елементів друку; змінені і вдосконалені ультрафіолетова і інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків і розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Крім того, на оновленій банкноті номіналом 200 гривень, як і на банкнотах нового покоління номіналами 100, 500 і 1000 гривень, використані інноваційні захисні елементи. Це оптично змінний елемент SPARK, який виконаний у вигляді стилізованого зображення латаття і змінює колір при зміні кута нахилу банкноти. Інший елемент – “віконна” захисна стрічка, яка містить зображення номіналу і графічного знака гривні. Якщо міняти кут нахилу банкноти, змінюється напрямок руху її фонового зображення.

Банкноти 50 гривень з дизайном 2004 року і банкноти 200 гривень з дизайном 2007 року залишаються платіжним засобом, їх не потрібно міняти на нові.

Також у другому кварталі 2020 року в обіг будуть введені монети номіналом 10 гривень, але точну дату Нацбанк повідомить додатково.