Вбивство двох сумчанок: обвинувачений заперечує те, в чому зізнався раніше

Вбивства дівчат було скоєно у серпні 2005 року. Жертвами жорстокості стали 17- річна Анна Чубаренко та 25-річна Тетяна Соїна. Анну вбивця зарізав та вкрав ланцюжок. Тетяну, свою знайому, він задушив у її помешканні, а потім заховав у диван, закидавши книжками. Через тиждень міліція знайшла тіло, яке розкладалося. Матері довелося ховати доньку без голови.

У 2006-му суд засудив Євгена Тимченка до довічного позбавлення волі. Через 10 років скаргу засудженого розглянув Європейський суд з прав людини. Він постановив , що було порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з жорстоким поводженням із заявником з боку працівників міліції.  Через це справу Тимченка удруге розглянув Верховний суд у 2017 році. Він скасував обвинувальний вирок і направив справу на новий розгляд до Ковпаківського райсуду Сум. Обвинуваченого випустили із Сумського СІЗО 23 березня 2019 року  через те, що Ольга Котенко, суддя Ковпаківського райсуду, не розглянула клопотання прокурора про подовження строку перебування обвинуваченого під вартою.

Сьогодні 16 січня в Сумах відбулось чергове судове засідання в кримінальній справі за обвинуваченням Євгена Тимченка у вчиненні злочинів, передбачених п.6 ч.2 ст.115, п.п. 6,13 ч. 2 ст.115, ч.ч. 3, 4 ст.187, ч. 3 ст. 357 Кримінального кодексу України, зокрема вбивства двох сумчанок у 2005 році.
Суд розглянув відео слідчих дій від 18 серпня 2005 року, а саме обшук речей обвинуваченого.

Під час обшуку було виявлено особисті речі чоловіка загиблої Тетяни Соїної: техніку, верхній одяг, засоби особистої гігієни, воєнний квиток.
До 30 вересня 2005 року Євген Тимченко визнавав свою провину та не заперечував участь у скоєних злочинах.
Сьогодні обвинувачений стверджував, що він був лише очевидцем подій. Виконавцями злочину були Сергій та Олександр, які підписані в його телефоні як “Сергій Малий” та “Олександр Саїд”. На питання судді чи були ці покази офіційно зафіксовані, відповів, що не пам’ятає. За версією обвинуваченого, під час вбивства Тетяни Соїної він перебував на кухні, не зупинив “справжніх вбивць”, бо “був у страху” та під тиском погроз щодо фізичної розправи.

Під час судового засідання прокурором було надано клопотання щодо проведення слідчого експерименту для встановлення механізму вбивства Анни Чубаренко та Тетяни Соїної.

Під час досудового слідства Тимченко вказував як саме вчиняв злочини. Але відповідно до рішення Європейського суду з прав людини, під час проведення слідчих дій були допущені порушення. Тому свідчення Тимченка проти себе не можуть бути враховані. Експеримент має на меті відтворення обстановки та обставин події, шляхом змоделюваних ситуацій, на підставі експертиз та матеріалів справи.

Обвинувачений може бути споглядачем або учасником експерименту. Сам Тимченко не заперечував проти участі.
Суд задовільнив клопотання прокурора та надав доручення провести слідчий експеримент до 10 лютого 2020 року.
Наступне судове засідання відбудеться 20 січня.

sumypost.com

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *