Вдячні: Суми вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, у День пам’яті Героїв Майдану, у Сумах вшанували всіх, хто віддав життя під час Революції Гідності та під час неоголошеної війни на Сході України. 

До могил учасників АТО/ООС та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні вшанувати відвагу і силу духу українців, які повстали проти режиму беззаконня тодішньої влади, та російської агресії прийшли сумчани, представники органів влади, депутати, громадські активісти, військовослужбовці та молодь.

Учасники мітингу не могли стримати сліз під час виступу батька загиблого на Майдані сумчанина, Героя Небесної Сотні Олексія Братушки.

Масляна 2020 у Сумах: що обіцяють для гостей свята? [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/misto/masljana-2020-u-sumah-shho-obicjajut-dlja-gostej-svjata/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

«Після побиття студентів на майдані, Олексій поїхав у Київ за покликом душі і серця, бо неможна закривати очі на те, як знущаються над нашими дітьми. А вже за декілька днів ми проводжали його в останню путь під «Плине кача»… Це були «чорні» дні для усіх нас. Дякую усім, хто пам’ятає», – сказав Сергій БРАТУШКА.

Звернувся до присутніх на мітингу міський голова Олександр ЛИСЕНКО, який також був активним учасником Революції Гідності. Він пригадав події шестирічної давнини, коли у Сумах почав зароджуватись рух справжніх патріотів, – людей, які не могли змиритися з беззаконням, не могли спокійно спостерігати за тим, як топчуть людську гідність.

«Я розумію, що такі люди, як Олексій Братушка, – наш земляк, Герой Небесної Сотні, не могли спокійно дивитися на свавілля влади. Вони знали, що боротьба буде нелегка, але жодного разу не сумнівалися у своїх діях. За ці шість років від нас пішли, дійсно, найкращі… Ті, для кого справедливість, гідність, свобода – були не просто словами, а сенсом життя. Боротьба триває і до цього часу, але ми не повинні впасти духом, ми зобов’язані зробити все для того, аби безсмертний подвиг невинно вбитих людей не був марним», – сказав Олександр Лисенко.

Він також зауважив, що святим обов’язком влади усіх рівнів є гідне вшанування Героїв, які поклали життя за майбутнє України. За словами посадовця, пам’ятник загиблим Героям Небесної Сотні вже виготовлений, тож найближчим часом відбудеться його встановлення.

Про неприпустимість зневіри та бездіяння у своєму виступі наголосив і архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій. Спільно з духовенством єпархії він відслужив поминальний молебень за загиблими Героями Майдану та захисниками, які загинули на Сході.

Завершився захід під мелодію гімну-реквієму Небесної Сотні «Плине кача». Сумчани поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та вшанували подвиг загиблих хвилиною мовчання.

СМР

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *