Винахідникам з Сумщини будуть платити в 10 разів більше

Винахідники, чиї технології будуть впроваджені в реальному секторі економіки, зможуть отримувати за це в 10 разів більше, ніж зараз. Відповідну постанову про зміни в мінімальні ставки винагороди було прийнято урядом і опубліковано 16 грудня.

Відтепер автори технологій повинні отримувати не менше 20% від коштів, які на впровадженні їх розробок заробляє установа (за українським законодавством держустанова є власником технологій, створених її працівниками за бюджетні кошти).

[su_quote]Раніше мінімальний розмір такої винагороди був на рівні 0,5-3%. У той же час і так невеликі кошти повинні ділитися між авторами технологій і фахівцями, які забезпечують їх впровадження. У підсумку автор міг отримати за свій винахід до 1,5% від прибутку установи [/su_quote], – пояснила міністр освіти Анна Новосад.

Уряд вирішив, що Сумам гроші не потрібні [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/misto/urjad-virishiv-shho-sumam-groshi-ne-potribni/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Вона зазначила, що ця ситуація не давала особливої ​​мотивації вченим докладати зусиль, щоб їх розробки знаходили реальне застосування і приносили користь.

[su_quote]Зараз ми мінімальну ставку такого винагороди збільшили більш ніж в 10 разів. Крім цього, авторам тепер не треба ділити ці кошти з тими, хто забезпечує впровадження технологій. Адже постановою для них передбачена окрема мінімальна ставка – 2% коштів від укладених договорів [/su_quote], – повідомила керівниця МОН.

За її словами, це дасть вченим додатковий стимул комунікувати з потенційними інвесторами і шукати можливості для впровадження технологій в реальному секторі економіки.

МОН зараз також готує на розгляд уряду проект закону, який повинен дати ще більше стимулів для розвитку трансферу технологій. Зокрема, планується ввести закордонне патентування за кошти держбюджету, субсидії для створення високотехнологічних виробництв, поліпшити інформаційне забезпечення і т.п.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *