Батьки та педагоги виступають проти закриття школи на Липоводолинщині

У селі Семенівка  батьки та педагоги виступають проти закриття школи під час воєнного стану. Місцева влада позицію людей ігнорує.

27 червня 2023 року депутатами Липоводолинської селищної ради прийнято рішення про ліквідацію одразу трьох навчальних закладів громади: Семенівського ліцею, Яснопільщанської гімназії та Семенівського закладу дошкільної освіти «Сонечко».

З моменту утворення громади у березні 2019 року по сьогоднішній час Семенівський ліцей став вже шостим навчальним закладом середньої освіти (із 11 існуючих), який місцева рада вирішила ліквідувати (не рахуючи дошкільних навчальних закладів).

У квітні 2023 року батьки та вчителі подали до місцевої ради колективне звернення з проханням зберегти функціонування навчального закладу на період воєнного стану, оскільки у разі закриття ліцею учні змушені будуть їздити на навчання до сусідніх населених пунктів. На автобусному маршруті відсутні безпечні укриття, що створює невиправданий ризик для життя та здоров’я дітей.

Під час громадського обговорення 6 червня 2023 року всі присутні на зборах мешканці громади одностайно виступили проти ліквідації навчального закладу.

Крім того, 20 червня 2023 року було створено петицію про збереження Семенівського ліцею, яка лише за 1 день була переглянута 2303 особами та зібрала 109 підписів (при необхідних 100 підписах для її розгляду), що свідчить про значний суспільний інтерес серед жителів громади до питання збереження ліцею.

Незважаючи на численні звернення громадян та допущені порушення процедури проведення громадського обговорення (яке є обов’язковим під час ліквідації навчального закладу у сільській місцевості) 27 червня 2023 року на сесії Липоводолинської селищної ради поспіхом було прийнято рішення про ліквідацію ліцею.

Не погодившись з таким рішенням, батьки дітей звернулися до суду.

На попередньому етапі судового розгляду суд встановив, що ознаки протиправності прийнятого рішення є очевидними та заборонив селищній раді вживати подальші заходи щодо ліквідації Семенівського ліцею.

Після цього, починаючи з 13 липня 2023 року на батьків дітей та педагогічний колектив Семенівського ліцею за вказівкою посадових осіб селищної ради чиниться тиск з метою змусити батьків, які звернулися до суду, відмовитися від позову.

Зокрема, невідомими особами були висловлені погрози щодо вручення повісток чоловікам з числа батьків та вчителів у випадку, якщо не буде подана заява про відмову від позову.

У зв’язку із такими неправомірними діями батьки звернулися зі скаргами також до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого Президента України з прав дитини, Освітнього омбудсмена України.

Вже 10 серпня 2023 року в місті Суми відбудеться перше судове засідання щодо розгляду позовної заяви батьків про незаконність закриття ліцею, повідомив адвокат Андрій Корнієнко.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *