Маршрут №65 у Сумах: так прибутковий він був чи ні?

Автобус №65

Хто в Сумах знищує прибуткові для КП маршрути?

26 грудня 2017 року Сумах з’явився новий автобусний маршрут №65 «Героїв-Крут – Автовокзал».

Начальник відділу транспорту СМР Сергій Яковенко доповідає про перший день роботи маршруту №65

Все було чудово, на маршруті працювали нові красиві автобуси по 100 місць. І в цей же час транспортні активісти намагалися довести, що маршрут автобуса дублює деякі інші маршрути і буде збитковим, але керівництво КП і транспортний відділ Сумської міськради запевняли, НІ ви що, це один з найбільш прибуткових маршрутів в місті!

(с)Ваш Шанс

З розумними людьми не можна сперечатися, треба погоджуватися! І всі замовкли, щоб подивитися, що ж буде далі. Подивилися, зрозуміли і вирішили, що  з цим треба щось вирішувати, адже ресурс КП явно використовується в збиток підприємству.

З’явилася петиція активіста Шаванова А.С. «Використати всі нові комунальні автобуси великої місткості для негайного відкриття маршруту 3А «Аеропорт – Інтернаціоналістів» «Єдина система місцевих петицій» (http://edem.in.ua/sumy/Petition/View/911). В ній йшлося: З КП СМР «Електроавтотранс» розірвати тимчасовий договір про організацію перевезення пасажирів на маршруті №65 «Героїв Крут – Автовокзал», та організувати автобусний маршрут загального користування «Аеропорт — Інтернаціоналістів».

Петиція набрала достатню кількість голосів. Але на голоси сумчан поклали болт.

Споживчий кошик в Україні 2020: їжте тільки не вдавіться [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/korisna-informacija/spozhivchij-koshik-v-ukraini-2020-izhte-i-ne-podavitsja/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

Логіка в цій петиції була … Дублювати рух маршрутки №3 взагалі було б ідеально. Але хто ж в Сумах пустить комунальний транспорт в збиток приватним перевізникам? Простіше ж просити з бюджету міста, ніж налагодити роботу КП і звести збитки до мінімуму.

Я багато разів спілкувався з директором КП В.Однорогом і він мені казав, що підприємство можна вивести не просто в нуль, а навіть в прибуток, нехай і невеликий (КП завжди вважається збитковим) … Він говорив переконливо! Але роки пройшли і де прибуток?

(с) Ваш Шанс

Де прибутковий маршрут №65, який став зникати, випаровуватися? Такий собі фантомний маршрут. Ви його бачили? Ні! А він є! Спершу багатомісні автобуси на маршруті замінили на невеликі, а потім і зовсім зрідка можна було побачити один білий старий автобус з №65. Сьогодні, 11 лютого, на маршрутці немає жодного автобуса №65

На позаминулому тижні я звернувся до КП СМР Електроавтотранс з проханням пояснити, як же так вийшло? Можливо дійсно спочатку маршрут приносив прибуток, а потім перестали люди їздити в автобусах… все буває. А транспортні активісти, як завжди, безпідставно поливають брудом КП. Мені двічі обіцяли надати відповідь. Але її немає.

Ніхто ще в Сумах не домігся роз’яснень від КП по цьому маршруту.

В такому випадку, все зводиться до того, що лохонулися в КП і не можуть відкрито визнати, що чиясь дурна ідея коштувала підприємству чималих грошей. Як ще можна пояснити те, що відповіді на питання по маршруту №65 тримають під сімома замками? У той час як сам маршрут тихо злили..

Інакше б прибутковий маршрут продовжував би курсувати …

А якщо є збитки, то хтось їх повинен покривати і бажано робити це за рахунок того, хто свого часу помилився.

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *