На Сумщині громаді повернуто земельні ділянки водного фонду вартістю 158,5 млн грн

На зображенні може бути: трава, дерево та озеро

За результатами здійснення Роменською окружною прокуратурою представництва в суді інтересів держави Хмелівській сільській громаді у березні 2024 року було повернуто землі водного фонду вартістю понад 158,5 млн грн.Прокурором під час судового розгляду було доведено невиконання орендарем земельних ділянок водного фонду вимог природоохоронного законодавства, на підставі чого рішенням Роменського міськрайонного суду Сумської області розірвано договір оренди земельних ділянок водного фонду.

Нагадуємо, що у 2006 році між фізичною особою та Роменською районною державною адміністрацією укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 3,12 га з розташованим на ній ставком площею 2,20 га.

На зображенні може бути: водойма та текст

Укладаючи договір оренди землі водного фонду для вирощування риби, фізична особа, поряд з іншими обов’язками, взяла на себе зобов’язання у сфері охорони навколишнього природного середовища. Попри це, орендар не розробив та не отримав необхідних дозвільних документів, як наслідок не забезпечив правильної експлуатації водного об’єкту, допустивши самовільне скидання води, чим порушив нормальне функціонування цілої екосистеми, поставивши під загрозу життєдіяльність водних організмів.

Пресслужба обласної прокуратури

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *