На Сумщині збільшується кількість укриттів

За інформацією директора департаменту цивільного захисту Сумської ОВА Олександра Милаша, за два тижні кількість захисних споруд в області збільшилась на 191 об’єкт (найпростіші укриття)

Відтепер можливість захистити своє життя мають можливість ще майже 8 тисяч мешканців області.

Серед лідерів – Сумській район, у межах якого найбільше укриттів (118) облаштовано у Сумській громаді.

Також динамічно нарощують фонд захисних споруд Конотопський, Шосткинський та Роменський райони.

«Ворог активізувався у повітряному просторі і робота по збільшенню кількості захисних споруд в області має посилюватись. Є рішення РНБО, є відповідні розпорядження і наша задача до кінця року облаштувати захисні споруди для 100% населення Сумщини», – зазначив начальник Сумської ОВА Володимир Артюх.

У СУМАХ

За словами завідувача сектору відділу з питань цивільного захисту управління муніципальної безпеки Олега ГЛУЩЕНКА, наразі в Сумах 182 захисні споруди визначені готовими до використання – у них можна безпечно перебувати. Ці об’єкти розраховані на 52 тисячі місць. Ще у 14 укриттях Сум на даний час виконуються роботи з поточного ремонту, а у восьми, по яких було проведено додаткове обстеження, вже укладено договори на виготовлення проєктно-кошторисної документації.

«Ми максимально пришвидшуємо роботу з ремонту укриттів. Маємо чіткий план щодо облаштування найпростіших укриттів на підприємствах та в житлових будинках міста, – зазначив Олександр Лисенко. – До початку 2024 року плануємо збільшити місткість захисних споруд до 100 тисяч місць: наразі активно тривають роботи з розчищення підвальних приміщень і пошуку нових об’єктів для використання їх як укриттів».

За кожним із захисних об’єктів буде закріплена відповідальна особа, контакти якої розмістять на вході, поруч – облаштують покажчики по шляху слідування від найближчої дороги до укриття.

У 2023 році бюджетом Сумської МТГ передбачено 44,5 млн грн на ремонт споруд цивільного захисту громади, а саме:

• капітальний ремонт – 33,36 млн грн;

• поточний ремонт – 11,13 млн грн.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *