“Недоцільно!”. Депутати Сумської облради не захотіли рятувати художній музей у Сумах

Про це у Фесбуці написала директор Сумського обласного художнього музею Надія Юрченко.

“Допоможіть!!! Ситуація стає непередбачуваною. Художній музей реально потерпає, з огляду на екологію, в центрі міста Суми, де гнилі внутрішні комунікації та вигрібна яма, які підмивають будівлю (пам’ятка архітектури ХІХ ст.) та випаровують грибкові захворювання, є загрозою як для здоров’я відвідувачів, співробітників музею, так і руйнації приміщення із творами мистецтва західноєвропейської, східної, вітчизняної культур 16-20 ст. у великій кількості, що входять до державної частини Музейного фонду України.

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

Цьогоріч заклад звертався до керівництва області про виділення коштів на проведення каналізаційних мереж (1 млн.115 тис.), отримавши відмову. У 2019 р. розроблено проєктну документацію (замовник – обласний департамент капітального будівництва). У 2021 р. реставрація музею увійшла до програми ДФРР з обов’язковим співфінансуванням 10% (2 млн. грн), однак це питання на сесії облради в лютому й не розглядалося «за недоцільністю».

Возможно, это изображение (на открытом воздухе и кирпичная стена)

Звертаємося до обласного керівництва щодо вирішення питання з фінансування, заради уникнення катастрофічних наслідків” – написала Надія Юрченко.

Возможно, это изображение (на открытом воздухе и кирпичная стена)
Нет описания фото.
Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *