У Сумах судять колишнього керівника обласного управління охорони здоров’я та його заступницю

У Сумах судять колишнього керівника обласного управління охорони здоров’я та його заступницю
Фото: Суспільне Суми

У сумському Зарічному суді почали розгляд справи проти колишнього очільника обласного управління охорони здоров’я Сергія Бутенка та його заступниці Олени Скуби.

Їх звинувачують у зловживанні службовим становищем під час проведення тендеру, яке спричинило шкоду державі у розмірі понад 4 мільйони гривень. Також Сергія Бутенка звинувачують у службовій недбалості на посаді керівника Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги, внаслідок якої держава зазнала збитків на 230 тисяч гривень.

Кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем керівництвом установ охорони здоров’я Сумщини стосується подій 2021-го — початку 2022 років. Перше обвинувачення проти Сергія Бутенка та Олени Скуби, які у 2021 році були відповідно директором і заступником директора обласного управління охорони здоров’я. Тоді управління провело тендер на закупівлю 513 кисневих концентраторів, пише Суспільне.

“Серед учасників тендерної закупівлі брали участь ряд суб’єктів господарювання, три з яких були пов’язані між собою, про що було достеменно відомо Бутенку як начальнику управління охорони здоров’я. Також, перебуваючи на посаді голови тендерного комітету, Скуба за співучасті з Бутенком приховали найбільш вигідну тендерну пропозицію. Вартість одного концентратора там становила менше від останніх на понад 4 тисячі гривень. Я підкреслюю, це було 513 газових концентраторів, відповідно сума не маленька”, — зазначив прокурор Сергій Корнющенко.

За версією прокуратури, було прийнято менш економічно обґрунтовану пропозицію, внаслідок чого державному бюджету заподіяно збитків на загальну суму понад 4 мільйони гривень. Сторона захисту із обвинуваченням не згодна.

“Обвинувачення є сфабрикованим, незаконним, протиправним. Сторона захисту буде займати активну позицію доведення того факту, що вказані матеріальні цінності придбавались по нижчим від ринкової вартості цінам. А суми збитків щодо 4 мільйонів гривень, інших – вони сформульовані внаслідок незаконного проведення слідчих та експертних досліджень. У зв’язку з епідемією ковід, ціни на відповідні кисневі концентратори саме в той період різко зросли, оскільки держава виділяла грошові кошти і йшла закупка великими партіями. І порівнювати ціну, яка була в період епідемії з ціною, яка зараз, на наш погляд, є непрофесійно”, — пояснив захисник Василь Матішинець.

Додатково Сергія Бутенка звинувачують у тому, що перебуваючи на посаді керівника Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги, він закупив по високій ціні пальне для службового транспорту.

Прокурор Сергій Корнющенко зазначив: “За відсутності будь-яких коливань на ринку нафтопродуктів, підписав договірні документи з ТОВ “Лівайн-Торг”. Внаслідок чого, не проконтролювавши належний стан виконання даного договору, щодо безпідставного підвищення цін на вказані нафтопродукти, було спричинено також шкоду бюджету у сумі 229 тисяч 870 гривень 20 копійок”.

“Я прийшов в центр екстреної медичної допомоги наприкінці 2021 року. У 2021 році були проведені (я ще там не працював) міжнародні торги по придбанню пального. Мене звинувачують в тому, що я в січні місяці 2022 року, перед війною, підписав дві додаткових угоди на пролонгацію на 20% договору, який проводив не я. Пального було менше ніж на місяць, і якби я не підписав цю угоду, тендер не відбувся, бо почалася війна, і фактично ми б зупинили роботу служби. А ми її продовжили до наступного тендеру, майже до осені працювали всі бригади. Цими моїми додатковими угодами, що ми на 230 державі, мене звинувачують, наніс збитків, ми забезпечили роботу, і ми ні на хвилину не зупиняли своєї роботи під час війни”, — розповів Сергій Бутенко.

Прокуратура також подала позови на стягнення з обвинувачених суми шкоди.

“Ви визнаєте свою вину? – Ні. Я не визнаю. Повністю не визнаю. Я працював завжди на державу, чесно”, — заявив Сергій Бутенко.

“Обвинувачення зрозуміле? – Обвинувачення зрозуміле. — Чи визнаєте ви свою провину? – Не визнаю”, — повідомила обвинувачена Олена Скуба.

На наступних засіданнях суд розпочне дослідження доказів.

Нагадаємо, що і до керівництва управління охорони здоров’я СМР з’явилися питання щодо можливого завищення цін у тендерних закупівлях.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *