У Сумах трьом лікарям повідомили про підозру щодо смерті новонародженої дитини

Повідомлено про підозру двом акушеркам-гінекологам та завідувачці акушерського відділення пологового будинку за фактом неналежного виконання своїх професійних обов’язків. Завідувачка також відповідатиме і за залишення немовляти без допомоги. Про це зазначили в Сумській обласній прокуратурі.

За даними слідства, у листопаді 2022 року в пологовому будинку народилась дівчинка з тяжкими патологіями. Через 28 днів немовля померло. Відповідно до висновку медиків, причиною смерті дитини була гостра серцево-судинна недостатність та церебральна лейкомаляція.

В рамках кримінального провадження за ініціативи прокурорів було проведено ексгумацію тіла новонародженої. За результатом судово-медичної експертизи встановлено, що вищезазначені лікарі, які складали консиліум, не встановили правильний діагноз та своєчасно не зробили кесарів розтин, натомість застосували вакуум-екстракцію плода з технічними особливостями.

Дитина отримала закриту черепно-мозкову травму та тупу травму шиї з переломами кісток склепіння та основи черепа. Вказані травми утворилася за життя та перебувають в прямому причинному зв’язку зі смертю дівчинки, додали у прокуратурі.

“У свою чергу завідувачка акушерського відділення, нехтуючи вимогами протоколу, після народження дівчинки з такими травмами не викликала реанімаційну неонатологічну бригаду з обласної лікарні та залишила немовля без фахової допомоги”, – повідомили у Сумській обласній прокуратурі.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *