Увага! Субсидію знову нарахують автоматично (відео)

14 квітня 2021 року постановою Кабінету Міністрів України № 420 прийняті нововведення при підході до призначення житлових субсидій, якими підвищено адресність її надання, що дасть змогу користуватися нею громадянам, які найбільше цього потребують.

А вже 19.05.2021 Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики.

Про ці нововведення розповіла 21 травня на брифінгу в Сумській міській раді начальник управління надання державної соціальної допомоги Ірина Лагіренко.

Нова постанова Кабінету Міністрів дозволить призначити субсидію на наступний період для домогосподарств автоматично, без особистого звернення. І тільки деяким домогосподарствам необхідно буде оновити документи для її отримання.

Читати також: Смертельна ДТП на трасі Ромни — Конотоп

Рішенням Уряду передбачено:

  1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДПС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.
  2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).
  3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії.


Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Читати також: У Кролевецькому лісомисливському господарстві охороняють червонокнижного птаха

Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

  • надавалася в грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *