Волонтерка з Охтирки подала заяву на мера Павла Кузьменка

Охтирська волонтерка Мирослава Лисенко подала заяву начальнику Охтирського міжрайонного відділу СБУ у Сумській області на дії мера Охтирки Павла Кузьменка.

Про це вона написала у фейсбуці:

“Ми, громадяни України-мешканці м. Охтирка, члени ініціативної групи «Гроші на ЗСУ», вимушені звернутися до вас у зв‘язку з брудною пропагандою, цинічними наклепами, приниженням нашої гідності та честі, як громадян України, маніпулюванням громадською думкою, залякуванням громадян “громадянською війною” та терористичними актами, розповсюдженням наративів російської пропаганди представниками влади Охтирки та де-якима депутатами Охтирської міськради на чолі з головою Охтирської міськради П. Кузьменко.

Небайдужі охтирчани з жовтня 2023 року проводять щосуботи на Успенській площі м. Охтирка мирну акцію «Гроші на ЗСУ». Там немає жодних політичних вимог, підтримки жодної політичної партії, немає політичних гасел. Жоден Закон України нами не порушується, громадяни вільно використовують своє конституційне право на свою думку про використання податків охтирчан з бюджету Охтирки.

З самого початку нашої акції голова міськради Охтирки П. Кузьменко у його публічних відео, як голови Охтирської міськради, у соцмережі Фейсбук разом зі своєю дружиною Кузьменко О. – депутатом Охтирської міськради, у своїх коментарях принижували та ганьбили честь учасників цієї акції, переконували охтирчан в її недоціальності та замовності, писали, що це «розхитування ситуації» і політичні ігри якихось їхніх конкурентів на майбутніх виборах, та поширювали іншу недостовірну інформацію.

Але в останні дні грудня 2023 року подружжя Кузьменків перейшли у ФБ у своїх коментарях та дописах у різних групах всі розумні межі, відкрито почали розповсюджувати наративи російської пропаганди, залякувати охтирчан «громадянською війною» та терористичними актами, до яких начебто приведе наша діяльність як активістів групи “Гроші на ЗСУ”.

Так, 16 грудня 2023 року в групі «Реальна Охтирка» у репості Адміном групи допису Інни Лисенко, депутат Кузьменко О. у своїх коментах пише, що хтось хоче вбити її чоловіка. Також вона неодноразова у ФБ пише про «розхитування ситуації» в Охтирці саме тими охтирчанами, які виходять на цю мирну акцію «Гроші на ЗСУ».

Вона у своєму коментарі цинічно звинувачувала Мирославу Лисенко в тому, що саме з неї почнеться громадянська війна. Неодноразово вони згадують про підрив гранат під час засідання сільради на Закарпатті, і залякують охтирчан повторенням таких подій в Охтирці.

У дописі М. Лисенко від 15 грудня 2023 року у ФБ з відео виступу воїна ЗСУ Володимира Гейко, знову депутат О. Кузьменко у своїх коментах тиражує наративи російської пропаганди про «громадянську війну», цинічно звинувачуває Лисенко Мирославу в тому, що саме з неї почнеться громадянська війна, знову йде згадування про підрив гранат під час засідання сільради на Закарпатті та залякування охтирчан повторенням таких подій в Охтирці.

Багато охтирчан знають, що образливі та принижуючи гідність людей коменти на адресу охтирчан, з наративами російської пропаганди від імені О. Кузьменка на її акаунті у ФБ пише сам голова міськради Кузьменко, який таким чином хоче сховатися від відповідальності за образи та приниження простих людей лише за висловлювання ними їх власної думки. Неодноразово на цьому акаунті його дружини-депутата П. Кузьменко у коментарях від свого імені запрошував охтирчан на зустріч з ним як головою міськради Охтирки, пропонував зателефонувати йому особисто, та намагався погрожувати незгодним з ним.

У своїх останніх публічних відео, на апаратних нарадах щопонеділка у міськраді як голова Охтирської міськради, П. Кузьменко неодноразово надавав недостовірну інформацію про нашу акцію, маніпулював фактами про допомогу ЗСУ від інших місцевих громад-наших сусідів. Він особисто принижував громадян-активістів, які вимагали перенаправити гроші з бюджету Охтирки на потреби Армії замість їх марнотратства на некритичну сферу Охтирки, звинувачував людей у якихось політичних іграх, ігнорував право охтирчан на повну та об’єктивну інформацію від влади міста-Героя.

Отримавши 8.12.2023 року письмову заяву від членів ініціативної групи «Гроші на ЗСУ» з вимогами про підтримку ЗСУ та припиненням використання грошей з бюджету Охтирки на непотрібні під час війни речі, яку підписали 2546 охтирчан, П. Кузьменко знову публічно, у своїх відео, намагався нахабно маніпулювати думкою людей. Він звинуватив у всіх негараздах влади Охтирки саме активистів та патріотів України, розповсюджуючи неправдиві відомості.

Так на відео та у ФБ з’явилися заяви від П. Кузьменка з недостовірною інформацією про існування начебто в активіста групи боргів у сотні тисяч гривень перед бюджетом Охтирки за користування землею, що спростовано рішенням суду, несплату нами податків, про наявність у нас якогось дороговартісного майна та автотранспорту, які заважають йому жити в Охтирці.

Також всі ці наративи подружжя Кузьменко поширює у ФБ група «Охтирські новини», адміністратором якої є працівниця Охтирської міськради Меркульцева В., яка агресивно продовжує тиражувати маніпуляції та провокації Кузьменків.

Таким чином, чітко прослідковується лінія влади Охтирки на чолі з головою міськради П. Кузьменком на приниження, наклепи та обвинувачення у чому завгодно громадян міста-Героя, яким небайдужий захист України від ворога.

Постійне нав’язування цими особами під час війни мешканцям Охтирки думки про невідворотність”громадянської війни”, повторення терористичних актів, їх публічні заяви про “розхитування ситуації”, викликає здивування у суспільстві і потребує негайного реагування на ці провокації.

Ми просто вимагаємо від влади Охтирки реальної допомоги ЗСУ замість слів та обіцянок, припинення маніпуляцій з політичними гаслами, створення штучних конфліктів, розпалювання ними ворожнечі та ненависті між людьми, заради власних амбіцій та інтересів П. Кузьменка, залякування громади «громадською війною» та терористичними подіями, як на Закарпатті. Це створює значну соціальну напруженість у суспільстві, веде до загострення протистояння під час війни”.

У той же час мер Охтирки Павло Кузьменко оголосив свою акцію. Вже завтра він запропонував бюджетникам Охтирки біля центру “Кнєжа” скинутись на ЗСУ із власних коштів.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *