На Сумщині в Роменському районі виявили сказ

У Липоводолинську дільничну лікарню ветеринарної медицини надійшло повідомлення про те, що вранці 3 грудня цього року загинула собака. Відразу на вказане місце виїхала комісія з метою проведення епізоотичного розслідування та відбору проб для лабораторного дослідження на сказ.

В ході проведеного розслідування встановлено, що в кінці листопада минулого року в індивідуальні домогосподарства с. Панасівка Роменського району було завезено двох цуценят з Донецької області. 30 грудня 2023 року одне з цих цуценят покусало власника та його дружину. Зі слів власника – агресії дана тварина не проявляла, споживала їжу та воду до моменту загибелі.

Згідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 000009п.м./24 від 04.01.2024 Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби було підтверджено діагноз на сказ собаки в с. Панасівка Роменського району.

На даний час фахівцями Роменської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводяться заходи з ліквідації та локалізації захворювання, а саме проводиться подвірний обхід домогосподарств з метою встановлення хворих та підозрілих у захворюванні тварин, а також обов’язкове щеплення проти сказу домашніх собак та котів.

Громадяни будьте обачливі. Вчасно доставляйте собак та котів для проведення профілактичних щеплень проти сказу. В разі виявлення тварин з невластивою поведінкою, особливо диких тварин, терміново повідомляйте фахівців ветеринарної медицини.

Пам’ятайте, сказ – це небезпечна хвороба, яку не можливо вилікувати!

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *