На Сумщині медичні працівники вимагають погасити заборгованість по виплаті зарплат

Сьогодні, 29 листопада, медичні працівники в м.Шостка прийшли до міськвиконкому, щоб з’ясувати, коли ж буде погашена заборгованість по заробітній платі.

«Склалася складна ситуація. В результаті недостатньої медичної субвенції, утворилася заборгованість по заробітній платі у медичних працівників нашого міста і колективи стоматологічної поліклініки, Центральної районої лікарні, дитячої лікарні вирішили звернутися до мера за роз’ясненням ситуації…»- повідомила глава об’єднаного профкому медичних працівників Наталія Пилипенко.

У Сумах розшукують зниклого підлітка

За її даними, медпрацівники останній раз отримали 250 грн. авансу за жовтень і майже 25% заробітної плати за той же місяць.

З людьми зустрілися мер Микола Нога, начальник фінансового управління Ольга Голушко, головний лікар ЦРЛ Олег Штогрин. Міський голова проінформував, що на Сумщину виділено 26,1 млн. грн., Частина з них буде направлена ​​в Шостку для виплати заборгованості по заробітній платі. В області борги перед медпрацівниками – в 5 районах …

Було повідомлено, що повністю зарплату за жовтень виплатять наступного тижня. Найближчим часом медики отримають і частину грошей за листопад. «Я вам гарантую, що до кінця року боргів у вас не буде», – запевнив медпрацівників Микола Нога. «А за що нам жити ?!», – питали люди.

Разом з тим, мер висловив стурбованість ситуацією, яка складається в системі охорони здоров’я.

Держава вимагає, щоб чисельність медиків була приведена у відповідність з кількістю коштів, що виділяються. «Тобо, простіше кажучи, скільки у вас грошей – стільки у вас має працювати людей. Якщо виходити з цього, то нам треба скоротити третину наших медичних працівників, а може й больше », – зазначив Олег Штогрин. Він переконаний: оптимізувати штат необхідно поступово. На його думку, до цього питання потрібно підходити виважено, вибірково і не «махати шашкою».

Щоб оптимізувати штат, медики просять скорочувати працюючих пенсіонерів. «Не завжди ж можна звільнити пенсіонера, а ставити молодого. Треба вибірково підходити до кожного відділення, до кожного працюючого. Вибачте мені, давайте звільнимо Горбаня, давайте звільнимо Шевцова, давайте звільним Гришкова… Хто молодь буде вчити?! Хто лікувати буде?!», – каже головний лікар ЦРЛ,

Як поінформував Олег Штогрин, на сьогоднішній день середня зарплата медпрацівника в Шостці становить 5,5 тис. грн. В системі надання вторинної медичної допомоги працюють близько 1000 чоловік.

shostka.info