На Сумщині шахрай розплатився за товар підробленими грошима

Працівники поліції розшукують чоловіка, який розплатився з продавцем магазину за зимову куртку підробленою купюрою 100 євро.

Щойно до чергової частини Тростянецького відділення поліції надійшло повідомлення про чоловіка, який розплатився за товар підробленою банкнотою у 100 євро, на місце події відразу вирушила слідчо-оперативна група поліції.

Правоохоронці зі слів 56-річної продавчині магазину з‘ясували обставини події. Вона розповіла: до приміщення крамниці зайшов громадянин середніх років, одягнутий в одяг темних кольорів, і став розглядати чоловічі зимові куртки. Вибравши собі одежину і не турбуючись про примірку, він підійшов до каси, аби розплатитися за покупку. Проте вітчизняних грошей у нього при собі не виявилось. Чоловік мав іноземну валюту номіналом в 100 євро, і тому запропонував продавцю розрахунок саме цими грошима. Мовляв, сам він не місцевий і дуже поспішає до Охтирки. Жінка пристала на пропозицію незнайомця: прийнявши купюру у 100 євро, вона дала йому й решту – 800 гривень.

ЛЮБИТЕЛЯ ЇЗДИТИ НАПІДПИТКУ ПРИЗНАЧЕНО ЗАСТУПНИКОМ НАЧАЛЬНИКА ПОЛІЦІЇ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

За кілька хвилин по цьому вона, уважно розглянувши банкноту, помітила, що гроші не справжні. Кинулась було навздогін «покупця», але того, що називається, й слід прохолов.

В поліції кажуть: в даному випадку жінка забула, що розрахунки в Україні дозволені тільки національною валютою – гривнею; відтак, сама вчинила помилку, коли погодилася прийняти в оплату за товар іншу валюту.

Тим не менш, слідчі внесли інформацію про дану подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 190 КК України і відкрили кримінальне провадження, в рамках якого встановлюють особу та місцеперебування спритника.

Поліцейські звертаються до громадян з засторогою: пам‘ятайте – зайва довіра вартує не тільки фінансових, а й емоційних втрат. Не слід настільки безоглядно довіряти незнайомим людям, тим більше коли справа стосується грошей, цінностей чи конфіденційної інформації.  Тож будьте обачні, і вам не  доведеться стати жертвою злочинного посягання.

Відділ комунікації поліції Сумської області