Народити-не означає стати матір’ю. Історія маленької Аліни

Коли дізнаєшся про такі ось історії, яких насправді багато, просто не вкладається в голові, навіщо ці жінки народжують дітей? Заради дитячих грошей? Так їх не дають вічно. А що далі буде з дітьми? Поповнення армії бомжів ?

Переконаний, що на державному рівні необхідно посилити контроль над сім’ями, де дорослі не працюють, але де з’являються нові діти. Якби соціальні служби вчасно контролювали використання коштів, які виплачуються при народженні дитини та притягували до кримінальної відповідальності недбайливих батьків, таких історій було б менше. І важко уявити що буде, коли виплату на дитину піднімуть до 400 000 гривен.

Сумчанку мало не поклали на операційний стіл … помилково

Нещодавно Липоводолинський райсуд розглядав кримінальне провадження щодо місцевої жительки Надії . Її звинувачували в неналежному догляді за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки.

Проблеми з дітьми у жінки були давно – вона зловживала спиртним. Жінка та її чоловік ніде не працювали. Дітьми жінка не займалася, і зрештою, двох старших забрали на лікування до Сумського спеціалізованого будинку дитини.

Цілком ймовірно, що Надію позбавили б батьківських прав. Але проблему вдалося вирішити за допомогою її матері, яка після дев’яти місяців перебування в будинку дитини, забрала дітей Надії до себе в село Волинської області разом з їх мамою і ще з однією дитиною, яка нещодавно народилася.

Однак через півроку Надія привезла їх назад до батька (своєму чоловікові) в Липоводолинський район, і все пішло по-старому – п’янки, гулянки і ніякої турботи про дітей. І якщо старші могли хоча б піти попросити їжі у сусідів, то молодшій дитині –Аліні, доводилося зовсім туго.

Аліна народилася недоношеною, на 29-му тижні, і потребувала особливого догляду. Але замість цього вона отримувала занадто мало їжі і уваги і багато стусанів. І ось дівчинка потрапила в лікарню з важкою травмою. Надія залишила дочку з п’яним чоловіком, і вона випала з ліжечка, проломивши череп.

Дівчинку госпіталізували. Лікарі жахнулись, крім свіжого перелому черепних кісток і забиття мозку, у дівчинки була маса синців, які буквально кричали про побиття. Ще виявили перелом руки. З цим переломом в лікарню ніхто не звертався. Мати, яку почали питати про синці, зізналася, що за кілька днів до описуваних подій, вдарила доньку і жбурнула її в ліжко за те, що дівчинка, якій не виповнилося й півтора року, не хотіла їсти. Про переломи вона нічого сказати не змогла.

Крім травм, у дитини виявили анемію через неправильне харчування, також з’ясувалося, що вона часто хворіла на ГРЗ, які ускладнювалися на пневмонію і бронхіт, страждала стоматитом і іншими захворюваннями, яких ніхто до ладу не лікував.

Отримані дитиною синці кваліфікували як легкі тілесні ушкодження, а травму голови – як наслідки неналежного виконання батьківських обов’язків. Надія визнала свою провину в обох злочинах і уклала з прокуратурою угоду, згідно з якою їй загрожувало умовне покарання.

Крім того, вона влаштувалася на роботу дояркою, щоб показати, що виправляється. Суд затвердив угоду про визнання провини і засудив Надію до двох років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном два роки.

Чи допоможе це жінці змінити спосіб життя і зайнятися дітьми – покаже час.

Ваш Шанс