“Нас рятувала праця”. Сумський лікар Дмитро Суховій врятував близько сотні людей


Сумський лікар невідкладних станів та медицини катастроф Дмитро Суховій врятував сотні цивільних мешканців Херсонщини, які потребували медичної допомоги на деокупованих територіях. Чоловік розповів Суспільному, як в листопаді 2023 року поїхав працювати до Херсону.

Місто хоч і деокуповане, та, щогодини було чутно вибухи, вильоти, прильоти. Людей у місті мало, молодих також мало. Магазини працюють не в повному обсязі. Працювали ми на звичайній швидкій, з цивільними людьми. Надавали допомогу в повному обсязі.

"Нас рятувала праця". Сумський лікар Дмитро Суховій врятував близько сотні людей
Фото: Дмитро Суховій

Дмитро Суховій розповідає: від початку повномасштабного вторгнення, став поєднувати цивільну роботу з наданням допомоги пораненим бійцям на Сумщині.

"Нас рятувала праця". Сумський лікар Дмитро Суховій врятував близько сотні людей
Фото: Дмитро Суховій

Влітку їхали під Краснопілля. Там був поранений військовий, який стікав кров’ю. Бійці віддали нам його, потрібен був час, щоб його стабілізувати, заклеїти всі рани. Де потрібно, накласти турнікети. Він не хотів далі продовжувати життя, кричав.

За словами Дмитра, інколи у медиків є лише кілька хвилин на порятунок бійця і жодного шансу на помилку. Завдання екіпажів – стабілізувати стан хворого та передати до госпіталя.

"Нас рятувала праця". Сумський лікар Дмитро Суховій врятував близько сотні людей
Фото: Дмитро Суховій

Тяжко лікарям, які не мають практики. На швидкій така практика максимально крута, це як реанімаційне відділення, тільки польове. Ми у санітарному автомобілі намагаємось виконати те, що виконують у відділеннях.

Дмитро Суховій каже, якщо виникне потреба, готовий знову їхати працювати до Херсону.

“Перша ротація — було 68 викликів за 10 змін, друга ротація — це 6 добових чергувань, там у нас було 32 виклики. Ми добровільно працювали. Перебуваючи там, цінності життєві змінюються і ти розумієш, що важливе інше. Треба цінувати те, що ми тут маємо і дякувати нашим захисникам, які дозволяють це відчувати. Знаходячись майже по-сусідству з окупантами”.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *