Школярі з Охтирки придбали для захисників FPV-дрони

В Охтирську школу І-ІІІ ступенів імені Антоненка-Давидовича, яку містяни звуть гімназією, привезли три FPV-дрони. Кошти на них учні зібрали під час благодійного ярмарку.

Вчителька англійської Світлана Корнелюк розповіла, що в школі готувались до Дня Збройних Сил України й шукали ідеї, як краще його відзначити.

“Розпочалося з гарної задумки активістів мого класу — Оксанка Бринчак, Маша Пилипенко, Соня Марченко запропонували провести в нашій школі благодійний ярмарок”, – зазначила вчителька Світлана Корнелюк.

“Присвятили день, щоб розповісти про наш благодійний ярмарок. Ми всі дуже сильно постаралися та зібрали кошти для наших ЗСУ на дрони”, – пояснила ініціаторка ярмарку Марія Пилипенко.

Школярі з Охтирки на Сумщині придбали для захисників три FPV-дрони
Чотирикласниця Вікторія Масло продавала печиво, що коштувало по 5 грн. — його розкупили.

“Ми з мамою готували печиво. Поставили в піч. Потім додали варення і желатин. Ми їх додали на печеньки. Поставили їх в холодильник, потім ще присипали кокосовою стружкою”, – розказала учениця Вікторія Масло.

Окрім солодощів діти торгували зігріваючими напоями та виробами ручної роботи. Спочатку “гімназисти” планували віддати виторг ЗСУ, але потім вирішили придбати дрон для захисників.

Школярі з Охтирки на Сумщині придбали для захисників FPV-дрони

“Ми продавали круасани, печиво. І ще там желе, яблучний сік. Найдорожчим був набір з цукерками”, – пояснила Марія Базалій.

Інформацію про захід поширювали в соцмережах, також друкували плакати, що розвісили містом. 5 грудня на ярмарок прийшли не тільки школярі та їхні батьки, а й інші містяни, які хотіли задонатити на ЗСУ.

Школярі з Охтирки на Сумщині придбали для захисників три FPV-дрони

На ярмарку 5 грудня вдалося зібрати майже 32 тис. грн. Щоб не помилитися з вибором моделі дрона звернулись до Максима Дорошенка – волонтера з Тростянця. Підтримав школярів і батько ініціаторки акції – Стас Пилипенко, який вирішував організаційні питання та доклав власних грошей, щоб вийшло не два, а три дрони.

“Ці маленьки “пташки”, які нищать здорову, велику техніку на мільйони доларів. Надихнуло мене це дійство, цей ярмарок і як волонтер вирішив також відкрити збір на придбання дронів на суму 80 тисяч”, – додав батько учениці Станіслав Пилипенко.

Усі дрони передадуть у 93 окрему механізовану бригаду “Холодний Яр”, яка відстояла Охтирку. Планують доставити їх на позиції 28 грудня. Холодноярцям також повезуть прапор, щоб зібрати автографи захисників міста і вивісити стяг в школі. Це не перший благодійний ярмарок учнів і надалі планують влаштовувати благодійні заходи.

suspilne.media

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *