Відповідь мера Сум Олександра Лисенка на петицію “Демонтувати пам’ятний монумент радянському солдату”

“Згідно з ЗАКОНОМ УКРАЇНИ

Закон України від 09.04.2015 № 317-VIII

Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки

Міському голові Лисенко О.М. дотримуватись законів верховної ради,які є основою законодавства України.

Провести демонтаж меморіалу вічної слави радянському солдату(Альоша) який розташований по вулиці Герасима Кондратьєва”, – писав автор петиції Олег Скляр.

Відповідь на електронну петицію:

“Меморіальний комплекс «Вічна слава» було споруджено в 1975 році з метою увічнення пам’яті сумчан, які загинули в роки війни. Даний комплекс взято на державний облік як пам’ятку історії місцевого значення наказом Міністерства культури України від 05.07.2011 № 511/0/16-11.

Основним нормативно-правовим актом, що врегульовує питання збереження пам’яті та пам’яток про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років є Закон України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Відповідно до рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України і Українського інституту національної пам’яті щодо процесу дерусифікації та декомунізації, елементи, що відображають радянські та російські історичні наративи, можуть бути усунуті з дотриманням законодавства.

У зв’язку з цим, при Виконавчому комітеті Сумської міської ради планується створення робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого, на розгляд якої будуть надані пропозиції щодо демонтажу меморіалів, пам’ятників, скульптур, бюстів, меморіальних та пам’ятних табличок в рамках процесу дерусифікації та декомунізації, включно з Вашою пропозицією”.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *