На Сумщині ліквідували незаконну схему закупівлі пух-пера на 50 млн грн

Під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області ліквідували незаконну схему закупівлі та експорту пухо-пір’яної суміші, через яку протягом 2018-2019 рр. було проведено операцій на загальну суму понад 50 млн. грн.

У рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 212 КК України встановлено групу осіб, які організували та забезпечували функціонування вказаної схеми. У своїй діяльності фігуранти використовували підконтрольні компанії – суб’єкти ЗЕД та низку пов’язаних фізичних осіб-підприємців, від імені яких здійснювалася закупівля пухо-пір’яної суміші у населення за готівку. У подальшому вказану продукцію переробляли в складських приміщеннях на спеціальних верстатах та експортували до Російської Федерації, Литви та Німеччини на адресу підконтрольних підприємств-нерезидентів за заниженими цінами.

Нічого святого: на Сумщині шахрай під виглядом служителя собору обібрав пенсіонера [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/nichogo-svjatogo-na-sumshhini-shahraj-pid-vigljadom-sluzhitelja-soboru-obibrav-pensionera/” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

При цьому, в обліку підконтрольних компаній-експортерів придбання сировини документально відображалось як закупівля у підконтрольних фізичних осіб-підприємців.

Разом з тим, під час експорту готової продукції фігуранти підробляли пакети документів, необхідних для митного оформлення товарів, в яких значно занижували ціну продукції, що давало змогу документально занижувати валютну виручку та ухилятися від сплати податків. При цьому частину виручки підконтрольні нерезиденти повертали організаторам готівкою.

На підставі ухвал суду проведено санкціоновані обшуки в офісних та нежитлових приміщеннях, якими користувалися фігуранти, в м. Суми та Сумській області.

За результатами обшуків з незаконного обігу вилучено 4 тис. 232 мішки пухо-пір’яної суміші, загальною вартістю близько 34 млн грн, чорнові записи, первинну бухгалтерську документацію, відеореєстратор, електронні носії інформації та комп’ютерну техніку, а також необліковані готівкові грошові кошти у вітчизняній та іноземній валютах (Євро, долари США, рублі РФ) в еквіваленті на загальну суму близько 3,4 мільйони гривень.

Триває слідство.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *