Ошукав військовослужбовця та людину з інвалідністю – на Сумщині судитимуть 19-річного юнака з багатим кримінальним минулим

Конотопською окружною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно на даний час вже 19-річного юнака, який будучи обвинуваченим у шахрайстві та підробці документів, скоїв іще низку злочинів.

На даний час стосовно юнака триває судовий розгляд за обвинуваченнями в 4 епізодах шахрайств та підробці посвідчення учасника АТО. Більш того, до цього він вже був засуджений за грабіж. Попри це, у березні 2021 року він познайомився в розважальному закладі з чоловіком, який шукав загублений смартфон знайомого. Зорієнтувавшись у ситуації, юнак повідомив, що він правоохоронець і зможе, використовуючи свої «службові» зв’язки, допомогти. Під час зустрічі з власником гаджета, який є військовослужбовцем, юнак пообіцяв знайти телефон, проте порекомендував заблокувати банківські карти, які «прив’язані» до номера телефону. Довіряючи новому знайомому, потерпілий передав всі дані, в тому числі й пін-коди. Відтак юнак зняв із карток готівку та оформив мікрокредити, завдавши шкоду потерпілому на 51 тис. грн.

Більш того, юнак у соціальній мережі зв’язався з жінкою, яка має інвалідність 2 групи. Представившись працівником банку, він запропонував жінці отримати соціальні виплати. Отримавши дані банківських карток, юнак ошукав потерпілу на 30 тис. 500 грн.
Разом з тим, за місцем проживання юнака виявлено і вилучено автомат Калашникова, 7 магазинів до автоматичної зброї з 214 набоями, тактичну сумку з пістолетом типу револьвер системи «Наган» з 3 патронами.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 1 ст. 357(заволодіння офіційними документами шляхом шахрайства), ч. 1 та ч. 2 ст. 185 (крадіжка), ч. 1 ст. 263 (зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу), ч. 2 ст. 190 (шахрайство) КК України.

Досудове розслідування завершено слідчими Конотопського районного відділу поліції Головного управління Нацполіції в Сумській області.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *