На Сумщині за порушення карантину на ринку відкрили кримінальне провадження

загрузка...

За зверненням Головного управління відкрито кримінальне провадження згідно статті 325 КК України у зв’язку з порушенням протиепідемічних вимог на Буриському ринку.

Спеціалістами Буринського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області під час здійснення контролю за дотриманням протиепідемічних вимог у м. Буринь виявлено, що в торговий четверг по вул. Ринкова здійснюється торгівля непродовольчими товарами з грубим порушенням Тимчасових рекомендацій щодо протиепідемічних вимог при здійсненні торгівлі непродовольчими товарами, в т.ч. в магазинах, зокрема розміщених у торгівельно-розважальних центрах, а також на непродовольчих та змішаних ринках на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що затверджені рішенням Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

А саме, на входах не проводиться вимірювання температури безконтактним термометром відвідувачам; місця для обробки рук антисептиками не облаштовані, диспенсери відсутні; не витримується площа на одного відвідувача 10 квадратних метрів; не організовано очікування черги з дотриманням соціального дистанціювання 1,5 м.; організація перебування та обслуговування відвідувачів не забезпечується дотримання дистанціювання між відвідувачами та відвідувачами і персоналом не менше 1,5 м.

Згідно рішення виконавчого комітету Буринської міської ради, обов’язки щодо організації торгівлі щочетверга та щонеділі по вул. Ринкова в м. Буринь та наведення на даній території належного санітарного порядку покладено на КП «Буринь-теплосервіс».

Депутати-мільйонери в Сумах: у міській раді — 11, в обласній — 8  

Крім того, питання контролю за дотриманням режиму карантину, в тому числі і дотримання встановлених тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі непродовольчими товарами на території м. Буринь покладені на міського голову, відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Додатково слід звернути увагу, на те, що відповідно до статті 17 Закону України «Про місцеве самоврядування», відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.

Враховуючи зазначене, у зв’язку з невиконанням своїх посадових обов’язків з дотримання протиепідемічних вимог щодо торгівлі непродовольчими товарами по вул. Ринкова в м. Буринь з боку директора КП «Буринь-теплосервіс» та міського голови Бурині, відділом правового забезпечення подано заяву про вчинення кримінального правопорушення до органів прокуратури.

Відповідно до повідомлення Конотопської місцевої прокуратури, у зв’язку з порушенням протиепідемічних правил та норм на Буринському ринку на підставі звернення Головного управління було відкрите кримінальне провадження згідно ст. 325 Кримінального кодексу України, досудове розслідування доручено Буринському відділенню Конотопського ВП ГУНП в Сумській області.

Губернатор Сумщини посів останнє місце в рейтингу за версією ДС

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області буде продовжувати вживати всі необхідні заходи щодо усунення загрози поширення зазначеної інфекції серед місцевого населення та попереджає, що за порушення протиепідемічних вимог при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

автор фото Іван Житник

Метки:

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *