На Сумщині знищують пам’ятники: пластик в історичній спадщині

Який сором. На Сумщині в соборах, що є пам’ятками архітектури, замість старих дерев’яних, встановлюють пластикові вікна, в результаті чого будівлі втрачають історичний вигляд. Про це на своїй сторінці в фейсбук повідомив відомий архітектор Володимир Биков.

[su_quote]Как уничтожается историческое наследие памятник архитектуры национального значения Покровский собор в Ахтырке благодаря бездействию Управления культуры Сумской областной администрации .Теперь кафедральный собор с пластиковыми окнами...[/su_quote] – написав В.Биков.

Через 100 років у Сумській області майже нікого не залишиться [su_button url=”https://www.odindoma.sumy.ua/region/cherez-100-rokiv-u-sumskij-oblasti-majzhe-nikogo-ne-zalishitsja/” target=”blank” size=”4″]ЧИТАТИ[/su_button]

З Биковим повністю згодні його колеги архітектори, які коментують підняту ним тему.

https://www.facebook.com/vladimir.bukov/posts/2596452353810124

З Вікіпедії

Свято-Покровський кафедральний собор — православний кафедральний собор у районному центрі місті Охтирці Сумської області; яскравий взірець українського бароко середини XVIII століття; історико-архітектурна пам’ятка національного значення.

Власне Покровський собор є головною складовою ансамблю Покровського собору (1753–1825), до якого також входять ще 2 культові споруди — Введенська церква-дзвіниця (1784 рік) і Церква Різдва Христового (1825 рік).

Розташований за адресою: вул. Пушкіна, буд. 1, м. Охтирка—42700 (Сумська область, Україна).

 

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *